Jak ściągnąć kierowców z Anglii – rejsy do Niderlandów i z Irlandii, zapowiedzi i bilety

Jak ściągnąć wszystkich kierowców do domu na święta – to pytanie pojawia się co roku, ale w dniu dzisiejszym nabrało szczególnego znaczenia. Tysiące kierowców utknęły bowiem w  Wielkiej Brytanii, przez najbliższe dwie doby będąc objętym zakazem rejsu do Francji. A ściągnięcie ich na czwartek do kraju może być wręcz niewykonalnym zadaniem…

Przewoźnicy potwierdzają, że nie ma żadnych szans na rejs z Wielkiej Brytanii do Francji lub Belgii. Pewnym ratunkiem pozostają jednak rejsy z Wielkiej Brytanii do Niderlandów. Firma DFDS oficjalnie bowiem podała, że niderlandzkie służby wpuszczają do kraju ciężarówki wraz z ich kierowcami.

Gorzej, że dostępność takich rejsów będzie w najbliższym czasie bardzo ograniczona. Samo DFDS podaje, że na trasach do IJmuiden oraz Vlaardingen wszystkie miejsca są obsadzone przez stałych klientów oraz ich kierowców. Wszystko potwierdza też fragment poniższego komunikatu, wydanego przez serwis Promy24.com:

Z przykrością musimy również podkreślić, że wszystkie trasy prowadzące z Wielkiej Brytanii do państw kontynentalnych (poza Francją, która przez najbliższe 48 godzin od północy w ogóle nie przyjmuje kierowców pojazdów ciężarowych na swoje terytorium) są w pełni zabukowane i nie dysponujemy obecnie żadnymi miejscami aż do 27/28 grudnia 2020.

Mówiąc krótko, biletów na takie rejsy już nie ma. Mogą się one jednak pojawić, jeśli operatorzy wyślą na trasy dodatkowe promy. I tutaj od razu dochodzimy do firmy Stena Line, obsługującej połączenia między Harwich a Hoek van Holland. Jej przedstawiciele podali, że rozważają wstawienie trzeciej jednostki na tę trasę, zwiększając przepustowość całej linii aż o połowę.

Pierwsza reakcja Stena Line dotyczyła jednak innej linii. Dodatkowy prom wstawiono na linię między Irlandią a Francją, a konkretnie między Rosslare a Cherbourgiem. Zorganizowanie tego przedsięwzięcia było stosunkowo proste, jako że ów prom już czekał, mając trafić do użytku 4 stycznia. W wyniku wyjątkowych okoliczności zacznie jednak pływać już jutro i również ma zabierać ciężarówki wraz z kierowcami.