Iveco Stralis na gaz ziemny debiutuje w Japonii. To pierwsza taka oferta dostępna w tym kraju

Samochody ciężarowe z zasilaniem gazem ziemnym stały się prawdziwą specjalnością marki Iveco. Czy to sprężone CNG, czy płynne LNG, włoski producent postrzega to paliwo jako idealne połączenie ekologii i użyteczności. Do tego stopnia, że teraz Iveco wprowadza te pojazdy do sprzedaży w Japonii.

Dotychczas żaden producent nie oferował w Japonii długodystansowych ciągników na gaz ziemnych. Iveco Stralis NP 400, właśnie debiutujące w tym kraju, jest więc pierwszą tego typu ofertą. Ponadto Iveco dołącza do tego lżejszy pojazd, w postaci Daily Blue Power, również na gaz ziemny.

Pierwszy klient na gazowego Stralisa już się w Japonii znalazł. Zamówiła go firma Fuji Transport, wybierając przy tym wersję na gaz w formie płynnej. Ten, znany pod skrótem LNG, zaoferuje nawet 1500 kilometrów zasięgu. To istotne, jako że ciężarówka będzie jeździła na stosunkowo długich trasach.

Każdego dnia Stralis NP 400 będzie kursował między Osaką a Tokio, mając do pokonania 500 kilometrów jedną stronę. Ładunki dostarczy przy tym między innymi japońska poczta. Ponadto całemu przedsięwzięciu będzie się przydała tokijska politechnika oraz lokalny rząd.

Więcej o ciężarówkach w Japonii przeczytacie tutaj.