Iveco Daily w odświeżonej ofercie z silnikami Euro 6 oraz systemem diagnostycznym na smartfony

iveco_daily_2016_euro6

Iveco zaprezentowało kolejne warianty Euro 6 dostawczego modelu Daily. Informację na ten temat mogę zaś zacząć od bardzo dobrej wiadomości – w przeciwieństwie do Fiat Ducato, wraz z przejściem na nowe normy Iveco Daily nie straciło z gamy cenionego silnika o pojemności 3 litrów.

„Uekologiczniona” oferta Daily obejmuje silniki 2,3- oraz 3-litrowe, oferujące od 120 do 205 KM. Pierwszy z tych motorów, ten mniejszy, jest podobno jednostką zaprojektowaną od podstaw. Ma on być o 6 proc. lżejszy od poprzednika, a jednocześnie o nawet 8 proc. bardziej oszczędny, dzięki zoptymalizowanemu chłodzeniu, ograniczonemu tarciu oraz zainstalowaniu pompy oleju o zmiennej wydajności. A w jaki sposób jednostka ta spełnia normy Euro 6? Iveco chwali się tutaj systemem niskociśnieniowej recyrkulacji spalin, a także zdrowym stosunkiem mocy do pojemności skokowej, co razem pozwala utrzymać gazy wydechowe na odpowiednio ekologicznym poziomie. W 2017 roku dojdzie do tego zaś układ SCR, wykorzystujący płyn AdBlue i umożliwiający spełnienie norm zaplanowanych na rok 2020. Tymczasem dobrze znana, trzylitrowa jednostka już teraz będzie wykorzystywała technologię SCR, a także otrzymała nowe wtryskiwacze, ułatwiające optymalizację procesu spalania i obniżenie emisji cząstek stałych.

Co ważne, na udoskonalonych silnikach zmiany się nie kończą. Oprócz nich Iveco przygotowało dla swojego najmniejszego modelu także nowy system informatyczny. Bazuje on na aplikacji Daily Business Up i pozwala na komunikację z silnikiem za pomocą smartfonów lub tabletów. Wystarczy pobrać aplikację na urządzenie, a ono nawiąże połączenie Bluetooth z pojazdem za pośrednictwem cyfrowego radia DAB, przesyłając dane na temat 24 parametrów. Jednocześnie Daily Business Up wyposażone jest w system oceny stylu jazdy, a do tego Daily Euro 6 może mieć na pokładzie nowy tablet z układem nawigacji od firmy Sygic.

iveco_daily_2016_tablet