Poznańskie ITD nagrodziło drogowych profesjonalistów w ramach konkursu „Wielkopolski Kierowca Zawodowy”

witd_poznan_konkurs_dla_kierowcow_2016_11

2 kwietnia na Torze Poznań odbyła się trzecia edycja konkursu „Wielkopolski Kierowca Zawodowy”, organizowanego przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu. W zmaganiach udział wzięło 68 uczestników, w tym 4 panie, zaś zadaniem każdego z nich było wypełnienie testu teoretycznego. Następnie 30 najlepszych uczestników rywalizowało w zadaniach sprawdzających umiejętności praktyczne, w takich konkurencjach jak ekonomiczna jazda, poruszanie się po placu manewrowym wraz z obsługą pojazdu, a także udzielanie pierwszej pomocy.

W kategorii „C+E” do części praktycznej konkursu zakwalifikowało się 15 uczestników, którzy w ostatecznej klasyfikacji uplasowali się następująco:

1. Ariel Kosztowny (Firma Transportowo-Spedycyjno-Handlowa Mielczarek Andrzej)
  2. Sebastian Mikita (INTER-TRANS-SPEED Zdzisław Żal)
  3. Michał Ignaszewski (ANWIL Transport Sp. z o.o. Sp.k.)
  15. Rafał Ciemny

W kategorii „D” do części praktycznej konkursu zakwalifikowało się 15 uczestników, którzy w ostatecznej klasyfikacji uplasowali się następująco:

1. Wojciech Klarzyński (Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o.)
  2. Mirosław Braczyński (Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Pile)
  3. Ireneusz Tausz (Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Pile)
  15. Mariusz Szaroleta

Każdy z 68 uczestników został nagrodzony medalem Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego. 15 najlepszych uczestników w każdej kategorii zostało uhonorowanych upominkami i drobnymi nagrodami. Zdobywców pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach, oprócz medali i pucharów Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, wyróżniono dodatkowo nagrodami rzeczowymi: tabletami – za zajęcie III miejsca i laptopami – za zajęcie II miejsca. Nagrodami głównymi dla zwycięzców konkursu w obu kategoriach były vouchery na wycieczkę zagraniczną dla dwóch osób w wybrane miejsce. Spośród wszystkich uczestników konkursu rozlosowano też nagrodę dodatkową – voucher na ośmiogodzinne „Szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy” organizowane przez Skoda Auto Szkoła.

Źródło tekstu oraz zdjęć: WITD Poznań