W salonach na klientów czeka już trzecia generacja Iveco Daily, którą włosi określają mieszanką tradycji i innowacyjności. Pomimo zmodyfikowania 80% podzespołów w stosunku do poprzednika, auto zachowało klasyczną konstrukcję z kratownicową ramą wraz z jej legendarną wytrzymałością. Auto dostępne jest jako podwozie z zabudową, furgon oraz niewielki autobus, zaś każda z tych wersji ma się wyróżniać zarówno duża funkcjonalnością, jak i przyjaznością użytkownikowi.
Nadwozia
Zacznijmy od furgonu, który może zaoferować od 7,3 do 19,6 m3 przestrzeni ładunkowej. W ofercie znajdujemy trzy rozstawy osi: 3000, 3520 i 4100 mm, przy czym dwa ostatnie występują w nadwoziach z krótkim i przedłużonym tylnym zwisem. Poza tym auto dostępne jest z nadwoziami o wysokości do 2100 mm, a długość zewnętrzna wynosi od 5040 do 7500 mm przy długości przedziału ładunkowego od 2600 do 5100 mm. Do wyboru jest także kilka wariantów dopuszczalnej masy całkowitej, która może wynosić od 3,5 do 7 ton.
Iveco szczególnie zachwala dwa warianty furgonu. Pierwszym z nich jest największy model o przestrzeni ładunkowej liczącej 19,6 m3. Jest to podobno największy wynik w klasie dużych aut dostawczych, co dla wielu potencjalnych użytkowników pozostanie zapewne nie bez znaczenia. Na drugim końcu skali stoi zaś wersja o pojemności 10,8 m3. Samochód ten ma najkorzystniejszy w swojej klasie wskaźnik efektywnej ładowności, czyli wartości mierzonej stosunkiem długości przestrzeni ładunkowej do całkowitej długości pojazdu.
Oferta wersji kabiny z podwoziem obejmuje pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 do 7 ton, z rozstawem osi od 3000 do 4750 mm oraz z nadwoziem o długości do 6190 mm. Nowością w stosunku do poprzednika jest rozstaw osi 4100 mm połączony pojedynczymi kołami, na którym można zamontować nadwozie o długości 4500 mm
Silniki i skrzynie biegów
Nabywca modelu Daily ma do wyboru silniki o pojemności 2,3 lub 3 litrów i dwa rodzaje paliwa: olej napędowy lub sprężony gaz ziemny. 9 odmian jednostek napędowych różni się oczywiście mocą – od 106 do 205 KM. Silniki są dostępne w wersjach zgodnych z normą Euro 5+ (z układem EGR) lub z normą Euro 6 (z układami EGR i SCR). Układ oczyszczania spalin ma zwartą budowę i został umieszczony pod podwoziem, nie powodując zmniejszenia przestrzeni ładunkowej. Wszystkie przekładnie są sześciobiegowe i dotyczy to także zautomatyzowanej skrzyni Agile, która może pracować w trybie automatycznym lub sekwencyjnym.
Iveco obiecuje, że w nowym Daily zastosowano rozwiązania techniczne służące obniżeniu zużycia paliwa o 5,5%. Wynika to też z poprawienia aerodynamiki. W ofercie jest ponadto pakiet EcoPack, któy ma oferować oszczędności wynoszące nawet 14%. Znajdziemy w nim funkcję EcoSwitch, która umożliwia zmianę charakterystyki pracy silnika poprzez ograniczenie maksymalnego momentu obrotowego (np. przy małym obciążeniu ładunkiem) oraz włączenie ogranicznika prędkości na wartość 125km/h.
Kabina
Kierowca nowego Daily ma do dyspozycji wygodniejszą i cichszą kabinę, w której pozycja za kierownicą oraz wrażenia z jazdy mają być zbliżone do prowadzenia samochodu osobowego. W kabinie ulokowano liczne zamykane i otwarte schowki i przegródki, zadbano o ergonomię, poprawiono izolację akustyczną, a także poprawiono wydajność klimatyzacji.
We nowym wnętrzu nie zabrakło systemów informacyjno-telematycznych. Korzystając z platformy IVECONNECT kierowca może sterować układem obejmującym radio, odtwarzacz MP3, moduł Bluetooth, kamerę cofania i nawigację satelitarną. Każda z tych funkcji jest uruchomiana z ekranu dotykowego.