Składywęgla.pl okazało się przekrętem, czyli dobra okazja na zakup używanego Iveco

iveco_sklady_wegla_uzywane

Kiedy wywiązała się afera z udziałem Amber Gold, na rynku samochodów używanych pojawiły się wyjątkowo atrakcyjnie cenowo i większości fabrycznie nowe samochody osobowe, które należały do tej firmy lub zostały przez nią zamówione. Pamiętam, że za mniej niż 40 tys. zł można było sprawić sobie bogato wyposażone Renault Clio, które normalnie kosztowałoby jakieś 10-15 tys. zł więcej. Dlaczego piszę o tym na portalu o pojazdach użytkowych? Odpowiedź jest bardzo prosta – wszystko wskazuje na to, że już wkrótce w podobnie promocyjne cenie będzie można sprawić sobie ciężarowe Iveco.

Firma Składywęgla.pl kilka lat temu zrewolucjonizowała rynek detalicznej sprzedaży węgla. Szeroka sieć dystrybucji, atrakcyjne ceny oraz odpowiedni marketing szybko przyniosły sukces, do którego pełnego zrealizowania potrzebne były oczywiście pojazdy użytkowe. I tak do firmy trafiło prawdopodobnie nawet kilkaset aut, w większości Iveco Daily zbudowanych wywrotkami. Z czasem dołączyły do nich także najnowsze ciągniki siodłowe Iveco Hi-Road. I właśnie wszystkie te pojazdy będą pewnie szukały w najbliższym czasie nowego właściciela…

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało kierownictwo firmy Składywęgla.pl, które podejrzewa się o oszustwa i wyłudzanie podatku VAT. Mówi się także o praniu brudnych pieniędzy na niebagatelną kwotę 85 mln zł, w czym pomogły zapewne masowe zakupy ciężarówek i aut dostawczych. Przyszłość firmy wydaje się być przesądzona, podobnie jak przyszłość wspominanych pojazdów, które zostały zabezpieczone jako majątek firmy – w ten czy inny sposób zostaną one zapewnie wyprzedane. Jeśli więc prowadzisz mały skup opału i potrzebujesz lekkiej wywrotki lub jesteś przedsiębiorcą transportowym, któremu przydałby się lekki i nowoczesny ciągnik siodłowy, to może być Twoja szansa na dobry zakup.

Zdjęcie: Iveco Poland