I znowu Scanie na CNG do pracy we Wrocławiu – to już trzeci taki odbiór w ciągu pół roku

Wrocławskie ulice już wkrótce będą pełne gazowych ciężarówek marki Scania. W ciągu zaledwie pół roku opisuję już trzecie dolnośląskie zamówienie na takie pojazdy.

W lipcu wrocławski oddział firmy Alba odebrał trzy Scanie P280 CNG w formie bramowców. W listopadzie wrocławski oddział FBSerwis chwalił się pięcioma Scaniami P340 CNG z zabudowami do odpadów komunalnych. Dzisiaj zaś pojawił się komunikat o nowych Scaniach dla wrocławskiego oddziału firmy Eneris.

Komunalne przedsiębiorstwo zdecydowało się na piętnaście pojazdów w dwóch konfiguracjach. Większe z nich to Scanie P410 6×2, wyposażane w urządzenia hakowe oraz żurawie hydrauliczne. Do tego zaś doszły Scanie P280 4×2, z zabudowami bramowymi lub hakowymi. Pierwsze egzemplarze zostały już przekazane, a część z nich otrzymała napęd na CNG.

Omawiane P280 możecie zobaczyć na dołączonych zdjęciach. Podobnie jak w samochodach dla wspomnianej firmy Alba (poniżej), widać tutaj pakiet XT ze wzmocnionym zderzakiem i osłonami na reflektory. Za to Eneris, w przeciwieństwie do Alby, nie zdecydował się na dodatkowo przeszkolone drzwi pasażera.