Huragan Ciara: przewrócone ciężarówki, powalone drzewa, wyrwane drzwi z autobusu

Zgodnie z przewidywaniami, huragan Ciara nie oszczędził branży transportowej. W czasie weekendu nie brakowało doniesień o przewróconych ciężarówkach oraz zablokowanych drogach. Choć, jak na podmuchy wiatru osiągające prędkość 170 km/h, ilość tych doniesień nie jest szczególnie duża. Nie znalazłem też żadnych zdjęć lub nagrań z ciężarówkami lub „busami” na polskich rejestracjach.

Ciara była szczególnie odczuwalna w Wielkiej Brytanii oraz Holandii. Stąd też takie historie, jak przewrócony DAF XF z naczepą blokujący holenderską autostradę A16, czy przywrócony Actros z naczepą blokujący brytyjską trasę A14. Szczególne zdarzenie miało to też miejsce pod holenderskim miastem Drachten. W międzymiastowym autobusie wiatr wyrwał tam przednie drzwi, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Utrudnień nie brakowało także w Polsce oraz w Niemczech. Tutaj weekendowe problemy okrzyknięto mianem orkanu Sabina. Szczególnie trudna miała być sytuacja na zachodzie naszego kraju – na Pomorzu Zachodnim oraz Dolnym Śląsku. Mowa jest między innymi o dwóch wypadkach drogowych. Było to wpadnięcie od rowu przy omijaniu powalonego drzewa, a także uderzenie w samo drzewo. Kierowcy obu pojazdów zostali ranni.

Polskie ostrzeżenia pogodowe utrzymają się do godzin popołudniowych. Kierując lekkimi ciężarówkami warto więc szczególnie uważać.

Zdjęcia: