Hoyer przesiada się na znacznie większe DAF-y – zamówienie na 165 ciągników XG 480

W obliczu branżowego kryzysu i spadającej sprzedaży ciężarówek, zamówienie na 165 nowych ciągników siodłowych może zwracać uwagę. Właśnie taką ilość zakontraktowała ostatnio firma Hoyer, w ramach regularnej akcji wymieniania floty.

Pochodzący z Hamburga przewoźnik, specjalizujący się w transporcie materiałów płynnych, zamówił 165 egzemplarzy modelu DAF XG 480. W ciągu najbliższych kilku miesięcy pojazdy te zostaną rozdzielone między oddziały z trzech krajów, otrzymując niemieckie, holenderskie oraz polskie rejestracje. Ich praca odbędzie się w transporcie międzynarodowym.

Flota Hoyer liczy obecnie około 1200 ciągników, więc nowe DAF-y XG odmłodzą ją w kilkunastu procentach. Umocni to też udział holenderskiej marki w całym parku maszyn, mającym w tym przedsiębiorstwie bardzo różnorodny, wielomarkowy charakter.

Warto też zauważyć, że Hoyer dokonał wyraźnej zmiany w doborze kabin. We wcześniejszych zamówieniach na DAF-y firma wybierała głównie modele XF Space Cab oraz CF Space Cab, a więc małe i lekkie warianty, w których trudno było się wyprostować. Za to w nowych XG kierowcy będą mieli do dyspozycji nie tylko znacznie wyższą, ale też wydłużoną kabinę.