rekrutuj 40ton665
Opublikowane 28 Kwiecień, 2017

Holendrzy przeprowadza naloty na firmy, które mogą nielegalnie zatrudniać zagranicznych kierowców

holandia_ciezarowka_trasa_wiatrak

W Beneluksie trwa walka z firmami zatrudniającymi kierowców przez fikcyjne oddziały. Tylko w ciągu dwóch minionych miesięcy, przeprowadzono kontrole u 11 przewoźników, podejrzanych właśnie o nielegalne korzystanie z zagranicznych kierowców.

Każdy z tych 11 przewoźników musiał przekazać firmowe dokumenty, które przeanalizuje teraz transportowa służba ILT oraz holenderska inspekcja pracy SZW. Jeśli okaże się przy tym, że firmy podnajmowały kierowców od swoich zagranicznych oddziałów i zlecały im wykonywanie obowiązków w Holandii, przedsiębiorców mogą spotkać bardzo kosztowane kary.

Czy natomiast tak będzie? Jak pokazały statystyki z ostatnich miesięcy, przyłapanie przewoźników na łamaniu prawa jest bardzo prawdopodobne. W ciągu ostatniego roku skontrolowano bowiem pod tym kątem 64 firm i tylko 20 proc. z nich okazało się być niewinnych.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. bogys430 napisał(a):

    w Polsce też powinni się za to wziąć i połowa ukraińców na Ukrainę jedzie.

  2. mariusz napisał(a):

    Na jakiej podstawie twierdzą, że to nielegalne?:D Dajcie podstawę prawną, że nie można zatrudniać przewoźników z inych krajow? Dajcie podstawę prawnę, że Polak czy Rumun jak jedzie po Niemczech ma zarabiać ich strawkę?:D Nie ma takiej podstwy prawnej. Nie ma. W trybunle w Strabbourgu przegrają, bo wiadomo, że Komisja Europejska to ciało polityczne głownie niemieckie dlatego VW nie zapłaci kary za oszukiwanie ze splinami w Europie mimo, że w Europie mamy normy środowiskowe euro 1 do euro 6 i oglnie nbardzo rygorystyczne przepisy środowiskowe. Zapłaci natomiast kary w USA, gdzie nie ma żadnych norm.

  3. yogi napisał(a):

    Chodzi o to, że oddział jest biura w PL a kierowcy siedzą w NL. Skoro pracuje w NL ma mieć umowę NL a nie PL albo dostawać wszystkie świadczenia z umowy w PL po za tym 45h nie może robić tam tylko w pomieszczeniu socjalnym a jeśli go nie ma to lipa. W każdym razie czy im takie mixy się opłacają? to wątpliwe a papiery wszystko powiedzą tym bardziej, że mają informacje jakie umowy i pieniądze przepływają a pewne jest, że są przekręty

Odpowiedz