OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 13 Marzec, 2018

Holenderskie kontrole ciężarówek z kontenerami – wykryto siedem zmanipulowanych tachografów

Przeglądając zachodnie media, można często odnieść wrażenie, że ciężarówki ze “starej” Unii Europejskiej nigdy nie łamią przepisów, za kierowców mając prawdziwych mistrzów świata. Pewną ciekawostką jest więc na tym tle dzisiejszy komunikat ILT – holenderskiej służby odpowiedzialne za kontrole samochodów ciężarowych.

ILT prowadziło w piątek działania kontrolne w okolicach Venlo. Zatrzymywano przede wszystkim ciężarówki przewożące kontenery, sprawdzając zapisy dotyczące czasu pracy. Jak się okazało, w przypadku aż siedmiu pojazdów tachografy zostały przerobione, umożliwiając manipulację.

Pojazdy te należały do pięciu różnych firm, z których aż trzy to firmy holenderskie. Teraz każde z tych przedsiębiorstw może spodziewać się kary finansowej, wynoszącej po 4400 euro za jedno tachografowe przewinienie. Firmy poniosą też koszty przymusowego przywrócenia urządzeń do legalnego stanu.

ILT zatrzymało też pod Velno dwie ciężarówki, które przewoziły ładunki pomimo braku licencji. Były to pojazdy z dwóch firm transportowych – jednej holenderskiej oraz jednej niemieckiej. W tym przypadku samochody pozostaną unieruchomione aż do momentu uzyskania odpowiednich licencji, kary finansowe wyniosą do 4300 euro, a wszystko będzie nadzorowała holenderska prokuratura.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. kitty napisał(a):

  Wszyscy kombinują,jedni mniej a drudzy wiecej.Cześć daje łapówki,żeby wygrać przetargi na transport i to są Ci rzekomo uczciwi,lapowkarze.

 2. Trakeiro napisał(a):

  W poprzedniej firmie miałem takiego magnesiarza, co to wiecznie głupoty gadał, że tacy rzecz święta itp brednie parkingowe. Co się okazało? Wycinał od bazy do granicy na rzepie, wjeżdżał w Słowację, zrzucał, ładował powrót i tego samego dnia gonił do kraju bo przecież tyle jazdy mu zostało 😀 razu pewnego polska inspekcja uświadomiła go, że tacho nie musi być święte, byleby więcej na rzepie nie jeździł. Na CMR godzina odjazdu wpisana a gagatek pauzę miał bo tacho rzecz święta. Kontrola 2h od miejsca wyjazdu a jazda zaledwie 15 min przed kontrolą 😉 rzepik profesjonalnie przyklejony do fotela i udawanie, że on dopiero co ruszył. Krótko po wpadce zwolnił się bo szeryf legal preferuje a nie kombinacje norweskie.

 3. Kierowca napisał(a):

  Koooleka Problem
  Guldeny takie święte nie są, niby czemu dalej jeżdżą starymi autami?
  Rzep się klei to można jeździć.

 4. Dawid napisał(a):

  A co do Holendrów, to najgłośniej krzyczą ŁAPAĆ ZŁODZIEJA!!!

 5. Stani napisał(a):

  Co

  to za kara 4300 eur dla Holendra zapłaci i dalej będzie kabinowal

 6. Kier. napisał(a):

  Taka dla niego jak dla ciebie 2000 zł.

 7. JacekKaszuby napisał(a):

  A takie swiete te holendry sa a tu prosze co pokazali…

  • 123 napisał(a):

   Jakie święte …
   Dalej kulają się starymi kaniami V8 z milionem lampek, michelinów itp. byleby tylko rzep przyjmowały i heja do przodu.

 8. Roman napisał(a):

  Co zrobić jak szef każe jechać na magnesie albo na 2 karcie a później struganie głupia ze przez pomyłkę wł kartę szefa.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.