Hegelmann odebrał już 2000 ciężarówek marki MAN – kolejne 680 sztuk już wkrótce

Dostawy nowych ciężarówek to nadal nie jest prosty temat. Producenci wciąż zmagają się z brakami podzespołów i surowców, a próba zamówienia większej partii pojazdów może spotkać się po prostu z odmową. Mimo to jedna z największych flot w Europie nadal może pochwalić się rekordowymi wzrostami.

Firma Hegelmann Group, bo to o niej tutaj mowa, właśnie dokonała odbioru 2-tysięcznej ciężarówki marki MAN. Pojazd ten został uroczyście przekazany na terenie fabryki w Monachium i stanowi część naprawdę ogromnego zamówienia. Jak bowiem podaje sam producent, tylko w najbliższych miesiącach Hegelmann odbierze kolejne 680 egzemplarzy tego typu pojazdów.

Hegelmannowski MAN z numerem 2000 to ciągnik siodłowy w konfiguracji TGX 18.510, wyposażony w najwyższy wariant kabiny i oklejony we wzory inspirowana niemiecką flagą. Pojawiły się przy tym napisy „Made for Germany” („Wyprodukowany dla Niemiec”), który może oznaczać przeznaczenie dla niemieckiego oddziału firmy, a nie dla coraz większej, polskiej floty.

Na koniec warto podkreślić, że pierwsze większe dostawy MAN-ów zaczęły pojawiać się w Hegelmannie w 2017 roku, wówczas z udziałem 100 egzemplarzy. Następnie w 2018 roku pochwalono się odbiorem nieco ponad 300 sztuk. Doskonale to więc uświadamia w jak krótkim czasie firma przyspieszyła zamówienia, dochodząc do tego 2-tysięcznego wyniku.