OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 6 Listopad, 2016

Gabaryt pozostawiony bez hamulca ręcznego – przejechał jakieś 100 metrów i staranował radiowóz

gabaryt_przepchnal_radiowoz_1

Do bardzo nietypowego zdarzenia doszło w mijającym tygodniu na parkingu przy niemieckiej trasie A9. Zatrzymał się tam policyjny Mercedes-Benz Sprinter, podczas gdy jakieś 100 metrów dalej zaparkowana została platforma do przewozu ładunków ponadnormatywnych, mająca aż 14 rzędów kół. Niestety, kierowca najprawdopodobniej zapomniał załączyć w niej hamulec, w związku z czym pusty “gabaryt” zaczął toczyć się przez parking. Pojazd był tak ciężki, że na nic zdały się rozpaczliwe próby zatrzymania go przy pomocy klinów. Ostatecznie platforma przejechała więc przez niemal cały parking, zatrzymując się dopiero na wspomnianym Sprinterze. Policyjne auto zostało uderzone w lewą stronę nadwozia, a dodatkowo platforma przepchnęła je o jakieś 10 metrów w bok, niszcząc przy tym opony. Policjantom szczęśliwie nic się nie stało, ale za to wstępne szkody wyliczono na 15 tys. euro.

gabaryt_przepchnal_radiowoz_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. kier napisał(a):

  Jezeli naczepa stala sama bez samochodu to najpewniej jakis uprzejmy czlowiek spuscil ja z hamulca recznego i sobie zjechala. Normalny kierowca zawsze zaciaga przy naczepie hamulec reczny pozostawiajac ja bez ciagnika.

  • Tytus napisał(a):

   O ile wie że jest coś takiego jak hamulec postojowy w przyczepie.
   A uwierz mi, że sporo kierowców o tym nie wie – co więcej twierdzi że czegoś takiego nie ma.

 2. Mariooosz napisał(a):

  Właściwie to hamulce same powinny się zablokować po odpięciu przewodu pneumatycznego.

  • Właściwie niby tak. Ale nie do końca ponieważ są przyczepy które mają hamulec postojowy z automatu po rozpieciu przewodów. A są takie które mają hamulec sterowany ręcznie. Ale nie wiem jak tam wygląda właśnie hamowanie z automatu po rozpięciu przewodów.

 3. kajos napisał(a):

  ale w takim przypadku jak mozna zostawic przyczepe bez podlozenia klinow pod kola

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.