OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 26 Marzec, 2018

Fundacja Truckers Life zachęca do aktywności w trasie i przekazywania 1% podatku na zdrowie kierowców

Źródło poniższego tekstu: Fundacja “Truckers Life”

Mężczyzna za kierownicą potężnej ciężarówki poczuł się źle. Duszno, krew pulsuje w skroniach, przed oczami ciemnieje. Traci przytomność. Nie zdążył zahamować. Wielotonowy pojazd siłą rozpędu przejeżdża na przeciwległy pas ruchu. Uderza w nadjeżdżające auta osobowe, których kierowcy nie mają szansy uciec przed kolosem.

Wypadek ma dramatyczne skutki – trzy osoby zginęły, pięć jest ciężko rannych. Kierowcy, którzy zginęli w wypadku osierocili dzieci, a osoby ranne mogą już nie wrócić do pełnej sprawności. Z pewnością czeka je długa rehabilitacja. A to oznacza poważne zmiany w życiu.

Niestety stan zdrowia 700 tys. polskich kierowców zawodowych jest bardzo niepokojący. U 80 % z nich występuje podwyższone ciśnienie tętnicze krwi i podwyższone ryzyko wystąpienia zawału serca. Ponadto, wg „Raportu o stanie zdrowia kierowców zawodowych”, przygotowanego na zlecenie Fundacji Truckers Life przez Koło Naukowe Dietetyków z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ponad 60 proc. zawodowych kierowców ma nadwagę lub otyłość I stopnia, a ich wiek metaboliczny jest wyższy niż metrykalny. Stan zdrowia tej grupy jest w dużej mierze skutkiem specyfiki zawodu kierowcy. Stres, długie godziny spędzone za kierownicą, nie zawsze zdrowe jedzenie w przydrożnych barach – wszystkie te czynniki negatywnie wpływają na stan zdrowia truckerów.

Rozwiązaniem jest lepsze zadbanie o zdrowie kierowców. Jeśli ta grupa zawodowa poprawi swoją kondycję i zmieni tryb życia na zdrowszy, wówczas oni sami i wszyscy podróżujący będą bezpieczniejsi. Ryzyko wypadków spowodowanych zawałem, udarem i innymi nagłymi przypadłościami stanie się mniejsze. Bo zdrowi kierowcy, to bezpieczni kierowcy i bezpieczniejsze drogi.

Na szczęście coraz więcej samych truckerów jest świadomych tego, że prowadzenie zdrowego trybu życia, może znacząco wpłynąć nie tylko na ich życie zawodowe, ale i ogólne samopoczucie i bezpieczeństwo.

– Ćwicz w trasie, a twoje zdrowie zdecydowanie się poprawi, samopoczucie będzie lepsze, będziesz pełen energii. Będziesz miał coś, czego inni kierowcy zaczną pragnąć. Coś najważniejszego – zdrowie, które w tym zawodzie bardzo łatwo zaniedbać – mówi Łukasz Stęborowski, jeden z aktywnych kierowców, który na swoich profilach społecznościowych pokazuje, że można pogodzić pracę kierowcy zawodowego z prowadzeniem zdrowego trybu życia.

Wciąż jednak grupa tych, którzy potrzebują dodatkowej motywacji do tego, aby zacząć prowadzić zdrowy styl życia w trasie jest spora.

Sposobem na to, by zachęcić ich do zmiany nawyków i poprawy kondycji zdrowotnej jest prewencja, i edukacja dotycząca zdrowego trybu życia w trasie. Pomocne mogą być także narzędzia służące poprawie ich kondycji fizycznej.

Wszystkim tym zajmuje się Fundacja Truckers Life, która już od 5 lat dba o zdrowie i bezpieczeństwo truckerów. Truckers Life bada kierowców, analizuje ich stan zdrowia, edukuje i dostarcza narzędzia służące poprawie kondycji zdrowotnej. Fundacja wybudowała 97 parków aktywności. Ze swoimi programami edukacyjnymi dotarła do ponad miliona odbiorców. Zdiagnozowała stan zdrowia i zmotywowała do zmiany stylu życia tysiące kierowców, ale wciąż może jeszcze więcej. Możesz wspomóc działania fundacji przekazując 1 proc. na zdrowie i życie kierowców.

Podróżuj bezpiecznie. Podaruj 1% na zdrowie i życie kierowców.
Fundacja Truckers Life
KRS 0000456520

Możesz też pomóc na kilka innych sposobów: http://truckerslife.eu/pomagam

 

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. Rafi napisał(a):

  Tylko fajki i kompletny brak ruchu. To nie wina roboty. Wina samych kierowcow. Rano wstaje na ostatnią chwilę papieros i kawa do rozładunku spałi z dziesięć. Potem zupka chińska na szybko znowu kawa. Wieczorem jakiś chleb z pasztet na to trzy browary i spać. Bo nie chce się nawet coś ugotować bo to trzeba wyjść parę razy potem pomyc. W wekenda gotują ale do tego jest 10piw i siedzenie w kabinie albo na taborecie. I jak tu macie być zdrowi.

 2. zzx napisał(a):

  czy przypadkiem ta fundacja nie jest powiązania z giełdą logintrans?
  wielu kierowców i właścicieli czuje sie źle dzięki wybitnym działaniom ( a raczej zaniechaniom) tej giełdy.

 3. 13*60 napisał(a):

  Efekt 15 godzinnego przymusu siedzenia w kabinie a czasami 13 godzin (nie bede z nieukami polemizował co do czasu pracy) .Nakaz siedzenia w kabinie w weekendy.Na zamkniętych parkingach lub w niebezpiecznych strefach przemysłowych ,więc nie dziwne że kierowcy nie chcą opuszczac pojazdu bo jak wróca to może go niebyć.Ile wynosi dieta na Polsce może mi ktoś napisać??? I co można za nią kupić???

 4. Dawid napisał(a):

  13*60 jaki nakaz? Jaki przymus? Idź do pracy jako inżynier, informatyk, lekarz, prawnik itp. Będziesz wypisywał jakieś bzdury ile to ile tamto w tej Polsce kosztuje i ile się zarabia? samemu pracując dla niemieckiego Pana. To że wyjechaleś do wroga za chlebem to ok, ale jakim jesteś nieudacznikiem że nic nie osiągnąłeś w Polsce? Zapamiętaj synek jesteś tylko “polaczkiem” dla swojego niemieckiego Pana. A co do emerytury na którą tak bardzo liczysz, to uważaj bo się możesz przeliczyć. Niemiecki szowinizm znowu podnosi łeb, i tacy jak ty będą pierwsi na liście. Przypomnij sobie swoje wpisy na temat Ukraińców w Polsce, i wiedz że takie samo zdanie mają Niemcy o tobie.

  • Kier napisał(a):

   Ale mu pocisnales. I to sama prawde. Widze tych wielkich PANÓW kierowców pracujących u Niemca badz Guldena jak podjezdzaja i zadaja pytanie ,,co tam slychac w Polskiej firmie”, to wymiekam.

   • 1 napisał(a):

    Najlepsze jest w tym wszystkim to, że takie łebki jak Wy odpowiadacie temu gościowi i się niepotrzebnie nakręcacie, a on wejdzie tylko raz, napisze raz, narobi chaosu i ma pewnie z Was niezłą polewkę.

 5. robi1664 napisał(a):

  Ani Niemczech ani w Polsce nikt nie płaci za leżenie. Są w Polsce jak i w Niemczech Firmy uczciwe i nieuczciwe, Piszesz, że za granicą jesteś tylko Polaczkiem dla swojego Pana. Czy u nas w Polsce jest mało firm gdzie jesteś traktowany jak robol od łopaty. Czy jest mało firm gdzie szef każe jechać poza dozwolony czas, na czyjejś karcie, na magnesie, na wyłącznikach tachografu itd. Myślę, że chyba nawet więcej niż na zachodzie, ale to tylko my kierowcy doprowadzamy do tego, że takie firmy są, bo się na to godzimy. Miejmy swą godność i sprzeciwiajmy się takim nakazom, ale nie na forum tylko w realu i nie krutykujmy innych sami nie widząc swoich błędów. Czytając te fora słychać tylko narzekania, że dziadtrans, że mało płaci. To zmień pracę a nie narzekaj. Nie krutykujmy innych za to że szukają lepszego zarobku za granicą, bo oni się odważyli zrobić coś więcej niż tylko narzekać. Wyliczanie pracodawcom ich dochody i majątki, a może zacznijcie liczyć swoje i jeśli wam mało to się u pracodawcy upomnijcie, a jak to nie skutkuje to szukajcie gdzie indziej. Czy wy malkontenci potraficie jeszcze cieszyć się życiem, czy umiecie tylko innych szkalować. Na parkingu jak człowiek chciałby porozmawiać to się nie da bo pierwsze co to antena na dach i telewizja. Na CB tak samo tylko narzekania (o słownictwie nie wspomnę bo jakby tak wielu tą k..wę zabrać to nie mieliby nic do powiedzenia). Chyba mnie poniosło więc Panowie mniej krytyki więcej działania a być może będzie lepiej.

 6. robi1664 napisał(a):

  A może jaśnie oświecony 13:60 nas czegoś nauczy jeśli chodzi o czas pracy. Pochwal się jak pracujesz. Zamiast egoistycznej krytyki przekaż wiedzę innym niech ją stosują w praktyce. Jeden przez drugiego się nawzajem opluwacie i do czego to prowadzi? Jesteście lepsi od innych to ich uświadomcie niech też będą lepsi dajcie im szansę na lepszą pracę.

 7. pc napisał(a):

  Co to wogóle za pytanie o tą dietę. Moja pensja i raczej większości kolegów(mam nadzieję) nie jest uzależniona od tego w jakim kraju aktualnie przebywam/przebywałem.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.