UAZ Profi trafił w Polsce do sprzedaży – jest tani i prosty, mieści do 5 europalet i nie boi się terenu

Na polski rynek trafił UAZ Profi, czyli nowy samochód dostawczy rodem z Rosji. Dzięki silnikom zgodnym z Euro 6, pojazd dostępny jest w oficjalnej sprzedaży, także jako fabrycznie nowy.

Model Profi importowany jest przez podpoznańską firmę Tarmot 4×4, już od lat ściągającą do Polski rosyjskie samochody terenowe oraz dostawcze. Oferta jest natomiast o tyle wyjątkowa, że postanowiłem poświęcić jej trochę miejsca. W końcu drugiego takiego samochodu raczej na polskim rynku nie znajdziecie.

Za około 80 tys. złotych brutto można otrzymać podwozie z zabudową na pięć europalet, wyposażone w napęd na cztery koła, reduktor, sztywny most napędowy oraz bardzo prosty, benzynowy silnik o 168 KM. Ładowność tak skonfigurowanego samochodu to ponad 1400 kilogramów, przy 3,5-tonowym DMC, a długość zewnętrzna pojazdu to niemal równe 6 metrów.

W ofercie są też inne warianty, m.in. z podwójnymi kabinami na pięć osób, z napędem na samą tylną oś, a także z węższą zabudową. Można więc uzyskać samochód na przykład o wyższej ładowności, z jeszcze niższą ceną. Ponadto UAZ Profi może wyjechać z salonu z klimatyzacją, podgrzewanymi fotelami, terenowym osprzętem, czy instalacją LPG. Ta ostatnia będzie dla 2,7-litrowego “benzyniaka” jak znalazł.