rekrutuj 40ton665
Opublikowane 27 Wrzesień, 2017

Francuzi nadal blokują drogi i utrudniają transport paliwa – kierowcy protestują już trzeci dzień

We Francji trwa trzeci dzień protestów przeciwko zmianom w prawie pracy. Kierowcy ciężarówek blokują kolejne drogi oraz strefy ekonomiczne, powodując ogromne korki i odcinając kraj od dostaw paliwa.

Dla przykładu, od wczoraj wieczora blokowana była strefa ekonomiczna w Gironde. Ciężarówki nie mogły ani wjeżdżać, ani wyjeżdżać, przez co w kolejkach zebrało się około 250 egzemplarzy. Dopiero dzisiaj, około godziny 10, policja doprowadziła do rozmontowania blokady i samochody mogły kontynuować swoją pracę. Poza tym na drogach możemy obecnie spotkać około dziesięciu blokad, które utrudniają ruch w różnych miejscach kraju.

Jeśli natomiast chodzi o sytuację z paliwem, to w chwili obecnej 70 stacji zupełnie nie ma czego sprzedawać, a na 167 stacjach znajdziemy tylko ograniczony asortyment. Jest więc lepiej niż wczoraj oraz w poniedziałek, choć problemów z zaopatrzeniem nadal nie brakuje. Jest to zasługa między innymi dalszej blokady centrum dystrybucji paliwa w Cournon d’Auvergne. Tradycyjną mapę ze stacjami bez paliwa znajdziecie tutaj.

Przypomnę, że jutro przedstawiciele związków zawodowych mają spotkać się przedstawicielami rządu. Rozmowa będzie dotyczyła zmian w prawie pracy i zapewne zadecyduje o kontynuowaniu lub przerwaniu protestów.

Przykład blokady postawionej przez związkowców:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. Pawel / kierowca napisał(a):

  Przez co w kolejkach zebralo sie okolo 250 egzemplarzy. Hehehe niema to jak dobra dawka humoru w ciezki dzien. Niewiedzialem ze na kierowcow mowi sie egzemplarze

 2. 13*60 napisał(a):

  Blokować Francuzi i miejcie na uwadze to że w Polsce w zastraszającym tempie brakuje kierowców i żadne ukry czy rumuny nie wejdą na rynek Nas zastąpić bo już nie ma kto.W Polsce już pracodawcy biją sie cenowo o kierowców więc Wojna Rozpoczęta!!!!

 3. Transportowski napisał(a):

  13*60 na twoje miejsce przyjdzie Białorusin lub Ukrainiec a ty pójdziesz paść kozy, także nie masz się co podniecać.

  • bogys430 napisał(a):

   TRANSPORTOWSKI patrz jak ci bulbasze i chachły będą pracować za marne grosze. z okolic gorzowa ukraińscy kierowcy już uciekają do niemca tak że polskie koniosraje będą sami zapie_la…. ha ha

 4. Kajus napisał(a):

  Czy wojna się w Polsce o kiero zaczęła to nie wiem. Ale dawno pisałem ze Ukrainiec czy inny Rumun nie długo popracuje u polskiego pana. Zwęszy pierwsza okazje i już do Niemca ucieknie i nie głupio zrobi, jak duża cześć polskich kiero.

 5. Kierowca napisał(a):

  Biedaki żony i dzieci wyślą w trasę szybki strzał tam i spowrotem jedź

 6. Dawid napisał(a):

  Ocho 13*60 znowu sieje komunistyczne brednie. Twoi towarzysze z lewackiej Francji zaczynają coś bredzić o kolejnym urlopie tym razem menstruacyjnym.

 7. Transportowski napisał(a):

  Panowie przewoźnicy gonić roszczeniowców i krzykaczy, niech idą na zachód lub zakładają swoje firmy, zatrudniając krzykatych kolegów.

  • Hola hola napisał(a):

   Gonic to mozecie komornika który wam stoi pod bramą.Nie stać psiewożników na taki desperacki krok ale dam wam rade jako stary kiero-musicie sobie troche zacisnąć pasa i zainwestowac w kierowców bo kopiecie pod sobą dołek z,którego nie wypełzniecie

 8. Byłykierowca napisał(a):

  Polscy kierowcy to głąby bez mózgu, oraz prostaki bez wykształcenia, gonić bydło na zachód w system 4 na 1, naucza sie.

Odpowiedz