OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 27 Wrzesień, 2017

Holenderska ciężarówka 6×6 do czyszczenia kanalizacji, z polską zabudową i pojedynczymi kołami

renault_k380_kanalizacja_6x6

Oczyszczanie sieci kanalizacyjnych raczej nie kojarzy się z ciężarówkami terenowymi. Na holenderskie drogi wyjechało jednak ostatnio Renault Trucks K380, które będzie pracowało właśnie przy kanalizacjach. Specjalistyczna ciężarówka ma napęd typu 6×6, stoi na pojedynczych kołach z terenowymi oponami, a pod jej przedni zderzak zmieściłaby się niejedna sportowa osobówka. Co natomiast najważniejsze, to fakt, że na ramie zamontowano tutaj polską zabudowę.

Żółte K380 trafiło do holenderskiej firmy Induron BV, która zajmuje się między innymi oczyszczaniem sieci kanalizacyjnych na placach budów. Nierzadko oznacza to konieczność przejechania przez nieutwardzony teren i dlatego też Induron BV kupuje ciężarówki z napędem na wszystkie koła. Dotychczas były to pojazdy typu 4×4, natomiast teraz wybrano konstrukcję stojącą na aż trzech 9-tonowych osiach. Jak twierdzi Induron BV, jest to konfiguracja naprawdę unikalna w tej branży.

Dlaczego akurat Renault Trucks? Zadecydowały o tym świetne właściwości przystawki mocy, napędzanej z koła zamachowego. Choć 380-konny silnik na koła przekazuje 1800 Nm, przystawka mocy oferuje aż 2000 Nm, ułatwiając osiągnięcie wysokiego ciśnienia w zabudowie. Ponadto Induron BV chwali skrzynię biegów Optidriver, która bardzo dobrze radzi sobie w terenie. A co ze wspomnianą zabudową? Jej autorem okazuje się firma PK Gamon z Rybnika, która, przy konstruowaniu pojazdu korzystała z pomocy Renault Trucks Polska. Jak twierdzi Induron BV, PK Gamon to firma o doskonałej reputacji, naprawdę sprawdzona w tej branży. Dlatego też postawiono na właśnie jej produkt.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Marcin napisał(a):

  Firma ta wykorzystuje doświadczenie upadłej firmy WUKO Lodz w dziedzinie specjalistycznych pojazdow do czyszczenia i udrażniania kanalizacji.

 2. tomasz napisał(a):

  “PK Gamon to firma o doskonałej reputacji, naprawdę sprawdzona w tej branży” no tak przecież zajmują się czyms takim już szmat czasu cale 2 lata . pozdrawiam ekipe z polcab i pania Natalie 🙂 nie dziwie się ze poszukują innych kierunkow rozwoju(handel maszynami budowlanymi,czy sprzet asenizacyjny) bo transport to bagno

 3. Dawid napisał(a):

  Holenderska? A nie francuska?

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   A jak widzisz Renault na polskich rejestracjach to mówisz: “o, jedzie francuska ciężarówka zarejestrowana w Polsce”, czy mówisz jedzie “polska ciężarówka”?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.