OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 13 Czerwiec, 2019

Ford F-Max oficjalnie dostępny w Polsce: informacje na temat oferty, serwisowania i sprzedażowych planów

Polski rynek samochodów ciężarowych wzbogacił się dzisiaj o nową markę. Swojego oficjalnego przedstawiciela zyskała firma Ford Trucks, produkująca ciężkie samochody ciężarowe z serii F-Max oraz Cargo.

Według podanych dzisiaj informacji, ciężarowe Fordy zaczną wyjeżdżać z polskich salonów we wrześniu bieżącego roku. Już w tym miesiącu rozpoczną się natomiast działania marketingowe, na czele z serią pokazów nowej ciężarówki w województwie mazowieckim (harmonogram pod tekstem). Również przed wrześniem rozpoczną się też testy u przewoźników oraz testy dziennikarskie.

Za wszystkie te przedsięwzięcia będzie odpowiadała sieć warsztatów Q-Service Truck, należąca do Grupy Inter Cars. To właśnie ta firma stała się bowiem przedstawicielem Ford Trucks na Polskę. Zajmie się ona zarówno sprzedażą, jak i serwisowaniem.

Na dzisiejszej konferencji prasowej firma poczyniła już kilka ogólnych zapowiedzi. Wiadomo między innymi, że ciężarówki będą oferowane w Polsce z dedykowanym pakietem finansowania. Możliwe będzie też wzięcie ich w leasing z gwarancją odkupu po zakończeniu eksploatacji. Co więcej, pierwsze egzemplarze zostały już podobno zarezerwowane.

Jak na razie mowa tutaj wyłącznie o długodystansowych Fordach F-Maxach, dostępnych tylko z największym wariantem kabiny oraz 500-konnym silnikiem o pojemności 12,7 litra. Mniejszy i starszy model Cargo (zdjęcie powyżej) może dołączyć do polskiej oferty w późniejszym okresie, gdyż przewiduje się na niego znacznie mniejsze zainteresowanie.

Swoich potencjalnych klientów firma dopatruje się w przewoźnikach wykonujących transport dalekobieżny i mających od 5 do 30 ciężarówek. Mowa więc o niewielkich firmach, których są w Polsce całe setki. Plany na najbliższe 2-3 lata przewidują też osiągnięcie 5-procentowego udziału w całym polskim rynku samochodów ciężarowych. Q-Service Truck zamierza więc sprzedawać po półtora tysiąca pojazdów rocznie.

W rozruszaniu tej sprzedaży ma pomóc między innymi preferencyjna oferta dla przewoźników pracujących dla operatora logistycznego ILS. Operator ten należy bowiem do Grupy Inter Cars, a więc wszystko “zostanie w rodzinie”. Trzeba zaś podkreślić, że dla ILS jeździ obecnie około pięciuset ciężarówek, a więc mowa o naprawdę sporej grupie potencjalnych klientów

Co też ciekawe, udało mi się dzisiaj dowiedzieć, że Ford F-Max trafi wkrótce na test do węgierskiej firmy Waberer’s. Nowa ciężarówka ma więc szansę na zdobycie ogromnego kontraktu. I tym razem nie jest to żaden żart, jak miało to miejsce w Prima Aprillis, z udziałem poniższego fotomontażu:

Ceny? Tych niestety nie podano, zgodnie z tradycją, że importerzy ciężarówek utrzymują swoje cenniki w tajemnicy. Niemniej z innych krajów już wiadomo, że mowa tutaj o kwotach poniżej 75 tys. euro za kompletnie wyposażoną ciężarówkę. Nie jest to dużo, ale nie jest też porywająco mało. Ford będzie więc musiał konkurować także pod względem jakości oraz niskiego zużycia paliwa.

Serwisowanie? W najbliższych miesiącach Q-Service Truck zamierza uruchomić dziesięć placówek serwisowo-sprzedażowych. Powstaną one przy dotychczasowych warsztatach z tej sieci, w okolicach Szczecina, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Łodzi, Katowic, Warszawy, Lublina, Rzeszowa oraz Białegostoku.

Do dyspozycji klientów będą też warsztaty zagraniczne. Ich pierwsza grupa to dealerstwa Ford Trucks z innych krajów, takich jak Czechy, Rumunia, Węgry, Bułgaria, Turcja, Chorwacja, Ukraina, czy Rosja. Przed końcem 2019 roku do listy tej mają też dołączyć Hiszpania, Włochy oraz Portugalia, gdzie prowadzi się akurat negocjacje z przyszłymi przedstawicielami.

Druga grupa warsztatów to natomiast 80 placówek rozlokowanych po Europie Zachodniej i należących do naczepowej sieci TIP. Serwisy te otrzymały bowiem autoryzację na obsługę ciężarowych Fordów.

Przy okazji zapowiedziano, że interwał międzyprzeglądowy w modelu F-Max ma wynosić 150 tys. kilometrów. Całodobowa infolinia assistance została już rozszerzona o obsługę w języku polskim, a dostęp do części zamiennych nie powinien być większym problemem. Ich ogólnoeuropejski magazyn został bowiem ulokowany właśnie w naszym kraju.

Z mojej strony zapowiem, że już w najbliższych dniach zaprezentuję Forda F-Maxa w dziale testy. Wy sami możecie natomiast zobaczyć ten samochód w następujących dniach i lokalizacjach:

25-28.06 – salon Q-Service Truck w Czosnowie, 05-152 Czosnów, ul. Gdańska 27,  godzina 10:00- 17:00

02.07 – filia IC Annopol, 03-236 Warszawa, ul. Annopol 21, godzina 12:00-17:00

03.07 –  filia IC Wyszków, 07-200 Wyszków, ul Świętojańska 138, godzina 12:00-17:00

04.07 – filia IC Sochaczew, 96-500 Sochaczew, ul. Spartańska 16, godzina 12:00-17:00

05.07 – fillia IC Grodzisk Mazowiecki, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, ul. Królewska 54B, godzina 12:00-16:00

Kontakt do organizatora: 

Karol Kuszkowski, tel. 669 990 360

 

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: