OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 6 Luty, 2018

Ford Cargo trafił do sprzedaży w Czechach – zaprezentowano wersje szosowe oraz specjalistyczne

ford_cargo_premiera_czechy_2

Czechy to kolejny kraj, w którym zadebiutowały samochody ciężarowe marki Ford. Mowa oczywiście o modelu Cargo, opracowanym oraz produkowanym przez turecką spółkę Ford Otosan.

Ford Cargo jest na czeskim rynku dostępny w rozmaitych konfiguracjach. Rzecz pierwsza to samochody typowo szosowe, w formie ciągników siodłowych oraz podwozi pod zabudowę. Pojazdy te oferuje nawet z 60-tonowym DMC zestawu, a więc także z myślą o transporcie ponadnormatywnym oraz “megaciężarówkach”. Druga sprawa to natomiast wersje bardziej specjalistyczne. Ford przygotował między innymi czteroosiowe podwozia 8×2 i 8×4, dla branży budowlanej. Wyróżniają się one nie tylko konfiguracją napędu, ale także prześwitem, czy dolnymi panelami nadwozia. Ponadto przewidziano też warianty pod śmieciarki, solarki, inne nadwozia komunalne.

Jeśli chodzi o ofertę kabin, to mamy tutaj do wyboru wersje sypialne oraz dzienne. Te pierwsze występują także z podwyższonym dachem. Pod kabinami pracuje natomiast jeden z dwóch silników. Słabszy liczy 9 litrów pojemności, oferuje moc 330 KM i dodaje do tego 1300 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Mocniejszy ma 12,7 litra pojemności i oferuje albo 420 KM i 2150 Nm, albo 480 KM i 2500 Nm. Trzeba przyznać, że to naprawdę sensowne wyniki.

Kiedy Ford Cargo trafi do sprzedaży w Polsce? Wielką premierę planowano już na koniec 2016 roku, a pod jednym z salonów DBK stanęły nawet pierwsze egzemplarze. Z jakiegoś jednak powodu całe przedsięwzięcie odwołano, do dzisiaj nie ujawniając kolejnych szczegółów. Jeśli natomiast chodzi o ceny, to – według nieoficjalnych informacji – ciągnik siodłowy Cargo z największą kabiną i najmocniejszym silnikiem miał w Polsce kosztować poniżej 60 tys. euro.

Wcześniej Ford Cargo trafił do sprzedaży m.in. w Bułgarii, Rumunii oraz na Węgrzech. Tymczasem w samej Turcji trwają właśnie testy Forda Cargo nowej generacji, wyposażonego w znacznie szerszą i wyższą kabinę. Pojazd ten pokazywałem już tutaj.

ford_cargo_premiera_czechy_1 ford_cargo_premiera_czechy_3

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. egon napisał(a):

  jesli cena bedzie na poziomie 50-55 tys ,to mogą sprzedać trochę wozów i pod warunkiem posiadania serwisów

 2. Kierowca napisał(a):

  Odwazni. Wprowadzać egzotyczne ciężarówki pod zabudowy specjalnie do kraju gdzie króluje rodzima Tatra.

 3. zet34 napisał(a):

  Sprzedaż może będzie jeszcze większa kiedy zaprezentują kabinę o szerokości 2,50m.

 4. ABC napisał(a):

  DBK nie dogadało się z Fordem co do ceny która w Polsce byłaby na poziomie Iveco więc małe szanse na sukces.

 5. fikus72 napisał(a):

  * Panie Filipie…Czechy a nie “Czech to kolejny kraj…”. Mała literówka.

  Pozdrawiam 🙂

 6. Vestas napisał(a):

  Jeździ już Ford Cargo na polskich blachach.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.