Fliegl wprowadza naczepę o długości 15,03 metra – to oznacza 17,93-metrowy zestaw

Już od 15 lat w Niemczech można spotkać ciężarówki z dłuższymi naczepami. Początkowo były to jedynie testy, mające sprawdzić możliwość poruszania się po drogach. Następnie część Niemiec dopuściła je do nieograniczonego czasowo użytku. A teraz czas na kolejny krok, poczyniony przez firmę Fliegl.

Jak wiadomo, standardowe naczepy mają 13,6 metra długości. Te wydłużone, stosowane w Niemczech dotychczas, mają 14,9 metra. Najnowszy Fliegl z serii X-tra Long Efficiency, zaprezentowany właśnie dzisiaj, jest natomiast o kolejne 13 centymetrów dłuższy. Łącznie mamy więc 15,03 metra długości naczepy oraz 17,93 metra długości zestawu.

Takie wymiary na pewno będą wymagały przyzwyczajenia na parkingach lub skrzyżowaniach. W zamian za to Fliegl zaoferuje jednak trzy dodatkowe miejsca paletowe, o 3,20 m2 więcej powierzchni załadunku oraz o 10 procent więcej przestrzeni wewnętrznej. Co też ciekawe, firma obiecuje, że długość pojazdu nie będzie miała wpływu na spalanie ciągnika.

Nowy, 15,03-metrowy Fliegl X-tra Long Efficiency wchodzi do oferty w wersji mega oraz standardowej. Klienci będą mogli wybierać między wszystkimi popularnymi certyfikatami, a także takimi dodatkami, jak unoszony dach, czy system szybkiego odpinania kurtyn Fliegl  Quick Lock System.