Firma KH-Kipper z nagrodą dla „najdynamiczniejszego eksportera” i „najlepszego debiutu w eksporcie”

kh_kipper_wywrotka_kopalniana_bez_ozebrowania_1

W Kielcach uhonorowano świętokrzyskie firmy, które w ostatnim czasie w największym stopniu przyczyniły się do ożywienia polskiego eksportu. Jednym z laureatów został producent zabudów, firma KH-Kipper, otrzymując nagrody w dwóch kategoriach: „Najdynamiczniejszy eksporter” i „Najlepszy debiut w eksporcie”.

Nagroda przyznana została oczywiście nieprzypadkowo. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale obecnie aż 90 proc. produkcji KH-Kipper stanowi eksport. Większość zabudów trafia do krajów Europy Zachodniej, Wschodniej lub Skandynawii, choć polska firma nie omija także bardziej odległych zakątków świata takich jak Brazylia,  Afryka, Mauritius, kraje arabskie czy położona nieopodal Australii Nowa Kaledonia.

Inicjatorem rozdania powyższych nagród był dziennik „Rzeczpospolita”, który chce w ten sposób zachęcać firmy do otwierania się na zagraniczne rynki. Nagrody są przyznawane we wszystkich województwach w pięciu kategoriach: najlepszy eksporter, najdynamiczniejszy eksporter, najlepszy debiut, eksportowy produkt oraz osobowość eksportu.