Elementy do zabudów samochodowych

Publikacja na zamówienie

Komfort pracy w biznesie wykorzystującym logistykę towarów jest bardzo ważny. Montaż odpowiednich elementów wyposażenia pozwala zwiększyć wydajność firmy, ponieważ ładunek jest transportowany bezpiecznie i można go lepiej segregować, a przez to przewozić w większej ilości. Aby zoptymalizować pracę, warto zdecydować się na profesjonalne zabudowy montowane w autobusach i autach użytkowych. Jak je wybierać?

Jak wykorzystać zabudowy samochodów?

Zabudowy busów służą stworzeniu warunków do przewozu możliwie największej ilości towaru z zachowaniem bezpieczeństwa. Wykorzystując specjalne uchwyty, półki, stoły robocze i cały szereg innych elementów można łatwo zamienić samochód dostawczy w prawdziwy warsztat na kołach.

Dla firmy jest to ważne, ponieważ może w wymierny sposób skrócić czas realizacji usługi, a także realizować bezpośrednio u klienta lub w terenie prace, które w innych okolicznościach trzeba by wykonywać w siedzibie przedsiębiorstwa.

Jakie branże skorzystają z zabudowy busów?

Zabudowy samochodów dostawczych to podstawowy element wyposażenia wszędzie tam, gdzie liczy się transport dużej ilości ekwipunku. Niestety większość aut transportowych, które opuszczają zakłady produkcyjne, oferuje jedynie podstawowe rozwiązania ułatwiające transport. Jeśli chcesz przygotować swój pojazd na radzenie sobie z wymaganiami stawianymi przez Twoją branżę, będziesz potrzebował czegoś więcej. Profesjonalne zabudowy samochodów odpowiadają na potrzeby firm z branży:

  • budowlanej i remontowej;
  • instalatorskiej oraz serwisowej;
  • monterskiej;
  • utrzymania ruchu.

Dzięki możliwości personalizacji łatwo dopasować je też do wymagań przedsiębiorców prowadzących mniej typowe rodzaje działalności.

Z jakich elementów składają się zabudowy samochodów dostawczych?

Zabudowy wykorzystywane do wyposażenia pojazdu do modułowe konstrukcje, które są każdorazowo dopasowywane do indywidualnych potrzeb. Choć mogą one kojarzyć się z prostymi regałami wyposażonymi w poziome półki, w rzeczywistości firmy takie, jak GEMA Poland oferują znacznie więcej rozwiązań. W ofercie producenta można znaleźć takie elementy jak np.:

  • kuwety i boxy warsztatowe;
  • blaty robocze;
  • uchwyty na spraye, kable, węże lub apteczkę;
  • rozkładane imadło do prac ślusarskich;
  • różne elementy uchwytów do skrzynek narzędziowych.

Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu do projektowania producent jest w stanie wykonać części idealnie wykorzystujące wolną przestrzeń załadunkową. Zapomnij o niewykorzystanym miejscu i swobodnie przemieszczających się elementach wyposażenia. Dobra zabudowa samochodowa to taka, która gwarantuje bezpieczny transport dużej ilości ładunku.

Jakie wymagania są stawiane nowoczesnej zabudowie autobusów i samochodów użytkowych?

Większość rozwiązań oferowanych przez firmy specjalizujące się w projektowaniu i wykonywaniu zabudowy warsztatowej to ciężkie konstrukcje stalowe. Czy rzeczywiście jest to jedyny wybór? Okazuje się, że nie!

Równie dobrze, jak stal, spisuje się lekkie, ale bardzo wytrzymałe aluminium. Dzięki procesowi anodowania można znacząco zwiększyć jego właściwości użytkowe, poprawić odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Wykorzystanie aluminium jako bazy dla zabudowy ma jeszcze jedną zaletę – jej niski ciężar własny zmniejsza spalanie paliwa i pozwala efektywnie obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Podobnie sprawa wygląda z półkami do regałów lub spodami do szuflad. Wykorzystanie taniego plastiku powoduje, że elementy bardzo szybko się rysują, a przy tym są mało wytrzymałe. Zamiast niego można wykorzystać odporne na uszkodzenie i łatwe w czyszczeniu kompozyty.

Właśnie tak jakościowe materiały znajdziesz w ofercie firmy GEMA. Połączenie aluminium oraz wytrzymałego kompozytu to gwarancja jakości i zadowolenia na wiele lat. Dzięki wykorzystaniu unikalnego systemu jezdnego, wszystkie akcesoria GEMA w miejscach ruchomych pracują niemal idealnie cicho. Dlatego jazda w pełni załadowanym samochodem dostawczym w większym stopniu będzie przypominała podróż samochodem osobowym.

Sprawdź bogaty asortyment akcesoriów od firmy GEMA Poland

Jeśli szukasz zabudowy samochodów użytkowych lub dostawczych, sprawdź portfolio rozwiązań oferowanych przez markę GEMA Poland. Wykonane z wytrzymałych materiałów i indywidualnie dopasowane do potrzeb klientów pozwalają na poprawę funkcjonalności Twojego pojazdu lub całej floty. Zajrzyj na: https://gemapoland.pl/zabudowa-samochodowa/citroen/ i wybierz produkty oraz akcesoria z najwyższej półki. Wypróbuj jakość stojącą za ponad 30-letnim doświadczeniem i opatentowanymi rozwiązaniami z zakresu projektowania zabudowy. Sprawdź produkty i akcesoria do modeli marki Citroen – Jumpy, Jumper oraz Berlingo, a także do aut innych producentów.