Elektryczne MAN-y jeszcze w tym roku trafią do dziewięciu firm i rozpoczną pracę na terenie Austrii

man_tgs_elektryczny

W nawiązaniu do tekstu:

Mercedes Urban eTruck jeszcze w tym roku trafi do przewoźników, w 20 pierwszych egzemplarzach

Niemiecka konkurencja próbuje deptać sobie po piętach – ledwie Mercedes-Benz zapowiedział krótką serię elektrycznych ciężarówek, a MAN już podał do wiadomości coś podobnego. Również w tym roku i również w jego ostatnich tygodniach, MAN chce przekazać dziewięciu przewoźnikom pierwsze egzemplarze pojazdów z serii eTruck.

Samochody te będą pracowały w okolicach Wiednia, dla takich firm, jak Gebrüder Weiss, Hofer, Magna Steyr, METRO, Quehenberger, REWE, Schachinger, SPAR oraz Stieg. Ich eksploatacja dostarczy MAN-owi cennych danych na temat eksploatacji elektrycznych ciężarówek w codziennym użytku, istotnych o tyle, że w 2021 roku eTruck ma wejść już do seryjnej produkcji.

Co natomiast kryje się pod tą nazwą eTruck? Mowa tutaj o całej serii ciężarówek, o DMC między 12 a 26 ton. Mogą być to zarówno ciągniki siodłowe typu TGS, co MAN zaprezentował na targach IAA 2016 w Hanowerze, jak i lżejsze podwozia, bazujące na modelu TGL. Na tych ciągników, a zwłaszcza ich osiągów, więcej przeczytacie w następującym tekście: MAN TGS jako elektryczny ciągnik siodłowy o niewielkim zasięgu i potężnym momencie obrotowym.