transfactor3665
Opublikowane 10 Październik, 2017

Elektroniczne opłaty drogowe będą pobierane także w Holandii – sprawa wydaje się już przesądzona

abc_mortel_iveco_stralis_2

Wprowadzenie w Holandii elektronicznych opłat dla samochodów ciężarowych jest już przesądzone. Tamtejszy rząd podpisał bowiem nową umowę koalicyjną, a jednym z zapisów jest właśnie start holenderskiego “myta”.

Według koalicyjnych założeń, system opłat drogowych ma dostarczyć państwu aż 2 miliardy euro rocznie. Pieniądze te zostaną przekazane na budowę oraz remonty dróg, a więc przewiduje się, że część holenderskich autostrad wzbogaci się o dodatkowe pasy ruchu. Jednocześnie Holandia ma też obniżyć podatek od posiadania samochodów ciężarowych. Wzrost kosztów działalności ma być więc dla krajowych przewoźników mniej odczuwalny.

Kiedy opłaty zaczną być pobierane? Żadna data nie jest jeszcze znana i oficjalna wersja brzmi “tak szybko, jak będzie to możliwe”.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Linek napisał(a):

  No i dobrze. Skoro belgusy kasują za jazde po bezdrożach, to czemu nie kasowac za jazde po najlepszych autostradach Europy? I to wykonanych w technologii ecoLarm.

 2. Tk napisał(a):

  Z tym akurat nie ma problemu, bo tego się obejść nie da. Kildaset EUR miesięcznie więcej kosztów, żaden problem.

 3. Sosen napisał(a):

  Najlepszych? Nie znam sie na asfaltach, ale autostrady to nie tylko nawierzchnia. To cała infrastruktura typu kible, prychole, pompy, parkingi itp. Z Europy którą znam najlepsze ścieżki mają niestety żaby.

 4. ręce opadaja napisał(a):

  jeszcze troche a na szybie nie bedzie miejsca na te wszystkie urządzenia

 5. 5678 napisał(a):

  Czekam kiedy producenci zaczną montować w kabinie kierowcy peryskopy.
  Jak tak dalej pójdzie to za wiele szkła przed kierowcą nie zostanie.

Odpowiedz