Dwóch imigrantów wjechało w ciężarówce do Polski – kierowca usłyszał podejrzane hałasy w naczepie

imigranci_w_ciezarowce_polska_03

Zamiast do Europy Zachodniej, dwóch nielegalnych imigrantów trafiło w ostatnich dniach do Polski. Ukryli się oni na pokładzie polskiej ciężarówki, która zmierzała do naszego kraju z jednego z państw bałkańskich. Więcej na ten temat przeczytacie poniżej, w komunikacie gliwickiej policji:

Dziś przed godziną 10.00 kierowca ciężarówki odkrył w swoim pojeździe pasażerów, którzy wjechali na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, nie posiadając do tego tytułu prawnego. Ukryli się w przestrzeni ładunkowej ciężarówki jadącej z Bałkanów. Na miejsce przyjechali policjanci, funkcjonariusze straży granicznej oraz izby celnej. Trwają ustalenia tożsamości nielegalnych imigrantów.

Ochrona Śląskiego Urzędu Celnego w Gliwicach oraz kierowca ciężarówki na polskich numerach rejestracyjnych powiadomili policję o podejrzanych hałasach dobiegających z naczepy samochodu ciężarowego. Okazało się, że w środku znajdują się dwaj mężczyźni. Oświadczyli, że pochodzą z Afganistanu. Ukryli się w przestrzeni ładunkowej wypełnionej rudą cynku. Obaj „pasażerowie” zostali zatrzymani przez straż graniczną, która będzie prowadzić postępowanie w sprawie nielegalnego przekroczenia granicy Polski.

Zdjęcia z policyjnej akcji:

imigranci_w_ciezarowce_polska_01 imigranci_w_ciezarowce_polska_02