Zdjęcia wykonane przez kierowcę, który wjechał pod ciężarówkę – podobno górę wzięła adrenalina

audi_a7_pod_ciezarowka_2

Zdjęcie kierowcy auta osobowego, wykonane we wraku wbitym pod ciężarówkę, wielu z Was zapewne już widziało. Warto jednak zapoznać się z całą historią, która temu zdjęciu towarzyszy. Wraz ze zdjęciami opublikowano tutaj bowiem tekst, który szybko obiegł całą Skandynawię.

Okazuje się, że widoczny na zdjęciach mężczyzna to Jan Hellesøe, znany duński iluzjonista. W miniony czwartek był on w trasie z Sønderborga do Kopenhagi, zbyt późno zauważając zatrzymującą się ciężarówkę. Duńczyk próbował jeszcze w ostatniej chwili uciec na lewo, lecz niestety nie udało mu się uniknąć zderzenia. W ten sposób bardzo niskie Audi S7 wpadło więc częściowo pod naczepę, dosłownie składając dach w harmonijkę.

Jan Hellesøe wyszedł z tego wypadku bez żadnych większych obrażeń. Nie mógł on jednak opuścić wraku o własnych siłach, a i pierwsi ratownicy medyczni, którzy byli akurat w okolicy, nakazali mu czekanie na pomoc specjalistów z ciężkim sprzętem. Duńczyk musiał więc siedzieć we wraku i czekać. Wtedy też mężczyzna wykonał słynne zdjęcia, które kilka godzin później wrzucił do internetu.

A co z dołączonym do tego postem? Ten miał być swojego rodzaju odezwą dotyczącą dostępu do bezpiecznych samochodów. Świadkowie, ratownicy oraz policjanci – wszyscy oni mieli mówić „ma pan szczęście, że jechał pan tak drogim i bezpiecznym samochodem, zapewne to pana uratowało”. Dlatego też Jan Hellesøe stwierdził na Facebooku coś takiego: „To nie powinno być tak, że żyję, bo było mnie stać na drogi samochód, drogi nawet w duńskich warunkach. Koszty zakupu powinny być obniżone, żeby każdy mógł mieć takie poczucie bezpieczeństwa”. Ponadto Jan Hellesøe stwierdził, że wstydzi się za robienie sobie zdjęć we wraku. Jak jednak stwierdził, górę wzięła po prostu adrenalina. Na koniec zaś Duńczyk podziękował wszystkim służbom ratunkowym oraz pomocnym świadkom, a także przeprosił wszystkie osoby, które utknęły przez niego w korku.

audi_a7_pod_ciezarowka_1 audi_a7_pod_ciezarowka_3