OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 31 Październik, 2018

Duński przewoźnik podejrzewany o “handel ludźmi” – kierowcy z Filipin i Sri Lanki pod lupą policji

W nawiązaniu do tekstu:

Filipińscy kierowcy w obozie – duńska firma zatrudnia ich przez polski oddział

Sprawa skandalicznych warunków zatrudnienia w duńskiej firmie Kurt Beier Transport znalazła swoją kontynuację. Na terenie przewoźnika pojawiła się policja oraz służba imigracyjna, rozpoczynając postępowanie z podejrzeniem o “handel ludźmi”.

Funkcjonariuszom udało się przesłuchać 26 kierowców. Okazali się oni obywatelami nie tylko Filipin, ale także Sri Lanki. Kierowcy przedstawili policjantom swoje warunki życiowe, wyjaśnili zasady zatrudnienia oraz opisali swoją codzienną pracę.

Jak podaje duńska służba imigracyjna, zebrane w ten sposób dowody powinny wystarczyć do przeprowadzenia pełnego dochodzenia. Przewoźnika podejrzewa się przy tym o handel ludźmi, choć – jak podkreślają funkcjonariusze – jest zbyt wcześnie, by wydawać jakiekolwiek wyroki.

A co dalej będzie z kierowcami? Tym pozostawiono wolny wybór. Mogą oni kontynuować pracę dla duńskiego przewoźnika, albo też mogą opuścić Danię, korzystając przy tym z pomocy ambasad swoich krajów.

Przypomnę tutaj, że w całej historii swoją rolę odgrywa także Polska. Kierowcy z Filipin oraz Sri Lanki zatrudniani są przez polski oddział duńskiej firmy, dysponując przy tym polskim zezwoleniem na pracę w Unii Europejskiej. Wynagrodzenie za ich pracę ma natomiast wynosić około 4000 złotych netto miesięcznie, już po uwzględnieniu diet.

Filmy prezentujące warunki życia kierowców:

Ten wpis ma 19 komentarzy

 1. zzx napisał(a):

  czekam na reakcje naszego rządu…..i pewnie się nie doczekam.

 2. Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

  Dziękuję za poprawki z brakującym zerem!

 3. COYOT napisał(a):

  4000 netto miesiecznie? Dunskie zlodzieje w bialych rekawiczkach

  • grzestato napisał(a):

   Dlaczego tylko duńskie? Myślisz, że polscy złodzieje z firmy pośredniczącej w zatrudnieniu robili to za free?

   • 13*60 R napisał(a):

    Postaraj się przemyśleć to co piszesz ,żebyś nie wychodził na głupka.
    Jeśli zgodnie z przepisami polski urzędnik udziela zezwolenia na pracę obcokrajowcowi to trzyma się całkowicie przepisów. Potem nie ma już wpływu np na duńskie niewolnictwo na terenie Danii i na takie traktowanie ludzi.
    To ,że Duńczycy robią to robią to można jedynie nagłośnić a już duńskie służby są od tego ,żeby zapobiegać tego typu przestępczości.
    Jedynie teraz gdyby nasze instytucje kontrole miały jaja to wszystkie powinny z automatu zabrać się za kontrolę duńskiego dziada mającego zarejestrowaną firmę na terenie Polski .Jeśli Duńczyk będzie robił uniki to zamknąć dziadostwo i wyrejestrować. Oczyścić teren Polski ze śladów po DUŃSKIM OBOZIE PRACY NIEWOLNICZEJ.
    Tyle mogliby zrobić nasi urzędnicy…ale to pobożne życzenie.
    Oni potrafią jedynie skrupulatnie szukać minutek i kolejności ułożenia papierków w teczkach osobowych.
    Tak grube sprawy ich przerastają i tu jedynie mogę ich mocno skrytykować.
    A KASĘ TRZEPAŁ JEDYNIE DUŃSKI WŁAŚCICIEL DUŃSKIEGO OBOZU PRACY!
    Nie Polacy ! Warto zapamiętać.

 4. Stan napisał(a):

  A ja ciekaw jestem ilu zdecyduje sie na powrót do Sri Lanki . Jesli zostaja dobrowolnie to niechaj wszystkie służby całego świata sie od….

  • 13*60 R napisał(a):

   Stan – twój amerykański nick daleko odbiega od twojego mniej światłego umysłu jak widać.
   Nie pisz głupkowatych bzdur.
   Po to Państwa mają określone przepisy aby w miarę regulować rynek min rynek pracy.
   Po to są odpowiednie instytucje aby tępić takich faszystów finansowych jakich ostatnio sporo występuje w Szwecji , czy Danii. T specyfika głównie krajów skandynawskich.
   Do Danii zwożono niewolników już 10 lat temu. Było ich na tyle mało ,że nie rzucali się w oczy. Teraz niewolniczy proceder rośnie.
   Dlatego nawet jeśli znajdzie się jakiś zdesperowany Kali mający motywację pracować na 500 Euro to żaden pracodawca nie ma prawa zatrudnić takiego niewolnika. Dalej się nie rozwijam bo i tak tego nie zrozumiesz.
   Myślę ,że większość wie w czym problem więc tym tłumaczyć nie muszę.

 5. kitty napisał(a):

  Ciekawe kiedy Ukraińcy zaczną głośno mówić,jak się ich traktuje w Polandi.

  • Kierowca złodziej napisał(a):

   Reakcja będzie krótka i zwięzła – tam jest brama !!!

  • 13*60 R napisał(a):

   kitty – nie powtarzaj pierd parkingowych pijackich dziadków..
   Może w wielu firmach jest różnie.
   Ale znam firmy gdzie Ukraińcy zarabiają w polskich firmach więcej niż Polacy i są lepiej traktowani.
   I jeszcze jedno – wielu Ukraińców to niestety margines intelektualny i fachowy. Do tego alko.
   Tak więc jak trafisz nie niedorozwiniętego pijaka i nieroba to i zapewne potraktujesz go właściwie. I ten będzie najbardziej głośno beczał jak to źle go traktują.
   Nic nowego – polskie menelstwo – to dopiero głośne beczenie.

 6. Stan napisał(a):

  13*60R trafiłes na 40ton a nie na e-transport. W twoim mniemaniu jestes pewnie najnądrzeszy ale nie upoważnia cie to do tego zebys kazdego obrazał . Tak samo jak ty moge wyrazic swoje zdanie i nie koniecznie zgodzic sie z twoim .A jesli chodzi o isniejace przepisy i wszelakiego rodzaju słuzby kontrolne dla mnie wiekszosc z nich jest nie potrzebna wrecz szkodliwa dla wolnosci jednostki. Takie jest moje zdanie i mam prawo je wyrazic. Ps Kazdy ma tez inna definicje wolnosci.

  • 13*60 R napisał(a):

   Jeśli masz ochotę być niewolnikiem za miskę ryżu to twoja sprawa.
   Ale nie wmawiaj innym ,że niewolnictwo jest OK.
   Dalej powtórzę – nie mam szans na wytłumaczenie takim jak ty – w czym leży problem.

 7. 13*60 R napisał(a):

  DUŃSKIE CHAMSTWO i DYSKRYMINACJA względem nacji innych niż duńczycy

  Przykład :
  Przyjeżdża kierowca na duży parking przy-autostradowy. Kończy mu się czas pracy a na parkingu wszystko zajęte. Jedyne place to rajki dla autobusów. Nie mając wyjścia kierowca ustawia się w rajce dla autobusów . Po kilku godzinach przyjeżdża cwaniak z firmy ochroniarskiej samochodem nr AK 11785 . Biega po parkingu , spisuje numery i wystawia mandaty za niewłaściwe parkowanie. Nie dociera do cwaniaka informacja ,że nie ma innych miejsc. Duński cham wypisuje mandaty w wysokości 585 DKK i częstuje tym kierowców. Co ciekawe mandaty dostają wszyscy oprócz…duńczyków. Ich tłumaczenie do chama trafia bo to przecież swoi.
  Bardzo proszę o niekasowanie tego posta – piszę szczerze ku przestrodze innych w temacie duńskiego chamstwa i dyskryminacji na tle narodowościowym.Nazywam to po imieniu !!!
  I niech mi już nikt nie próbuje coś wmawiać na ten kultury skandynawów – mam z tym chamstwem do czynienia już ponad 20 lat. Na początku w relacjach niewolniczych my/oni zachowywali się w miarę poprawnie bo układ wyzysku niewolniczej relacji przelicznika pracy był dla nich mega korzystny. Nie była to żadna duńska czy szwedzka kultura i traktowanie – to był po prostu mega zyskowny układ dla nich.
  A dzisiaj gdy na zachodzie jest ciasno , za ciasno wychodzi z tych nacji prawdziwe oblicze – zbydlęcenie względem innych ludzi (obozy pracy -przykład z artykułu) czy rasizm narodowy – przypadek opisany powyżej.
  Dodam na koniec tylko tyle ,że sytuacja ma miejsce już od roku i jest wiele takich przypadków jak ten. Niestety ludzie płacą i nic się nie odzywają.

 8. Randy napisał(a):

  13.60 czytam od jakiegoś czasu Twoje komentarze i stwierdzam że z inteligencją nie najlepiej u Ciebie. Plujesz jadem bo źle zaparkowałeś i dostałeś za to mandat Trochę pokory człowieku Może oszczędź sobie wpisy pod kolejnymi artykułami oczy bolą jak się czyta

 9. kierowcapoznan napisał(a):

  Randy , jesteś super wzorowy kierowca ,gdzie Ty jezdzisz ze problem parkowania jest tobie obcy ?.

  • 13*60 R napisał(a):

   kierowcapoznan – Nie wiedziałeś o tym ,że najwięcej do powiedzenia i najmniej problemów z parkingami mają kierowcy jeżdżący w firmie “plejstejszyn” ?
   No to już wiesz !

   Randy w firmie ma już 5 -ty poziom (na 10) i 7 extra leveli do wykorzystania.

   🙂

 10. 13*60 R napisał(a):

  Napisałem tu jeszcze słowo szczerości do wróżbity levelovego Randy o tym co mu się wydaje ale niestety tekst nie poszedł.
  Randy wróży dalej.

 11. Randy napisał(a):

  Busem po Europie

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.