Drutex kupił nowe zabudowy, przyczepy i naczepy, czyli „Wieltonki”, które będą woziły okna

drutex_wielton_przyczepa_3

Firmy posiadające żółte ciężarówki mają jakąś skłonność do budowania bardzo dużych flot. I tak kilkanaście lat temu na polskich drogach było mnóstwo Pekaesów, mieliśmy także krótki okres wielkiej popularności ciężarówek z BigGo, zaś w Europie wręcz trudno odpędzić się od żółtych ciągników z Waberer’s. Ogromną żółtą flotą może pochwalić się także Drutex, czyli producent okien z woj. pomorskiego, który z wyjątkową skutecznością podbija kolejne rynki na całym świecie, a także inwestuje we własny transport. Przy odrobinie szczęścia jedna przejażdżka autostradą A1 wystarczy, żeby zobaczyć w barwach Drutexu cały przekrój pojazdów, od Sprintera, po najnowsze Actrosy z przyczepami na obrotnicy. I właśnie m.in. o takich przyczepach na obrotnicy będzie ten tekst.

Producent okien z Bytowa powiększył właśnie swoją flotę o 7 ciężarówek z zabudowami kurtynowymi, 6 przyczep i 3 naczepy kurtynowe. Wszystkie te konstrukcje wykonał dla Drutexu Wielton, kontynuując współpracę między obiema firmami, która trwa już ponad 4 lata. Elementem tej współpracy jest także dopasowywanie produktów do potrzeb producenta okiem i dlatego też w podłogach naczep zastosowano dodatkowe otwory do mocowania stelaży, zabezpieczających okna przed uszkodzeniem.

– Drutex to jeden z naszych największych klientów. Każdego roku, odkąd rozpoczęliśmy współpracę, realizujemy dla nich zamówienia na nowe naczepy, zabudowy czy zestawy. Po kilkanaście sztuk rocznie. Firma nie tylko jest znana ale bardzo się rozwija, inwestuje w nowe technologie, powiększa produkcje, a to z kolei pociąga za sobą rozbudowę bazy transportowej – powiedział wiceprezes Wielton S.A. Włodzimierz Masłowski.

Kilka zdań o firmie Drutex, dla ciekawskich:

Drutex to firma z polskim rodowodem, która powstała w 1985 roku jako przedsiębiorstwo z branży metalowej. Po 9 latach działalności w Drutexie uruchomiono pierwsza linię do produkcji stolarki okiennej z PVC, a także półautomatyczna linię do produkcji szyb zespolonych.

Obecnie DRUTEX S.A. jest największym producentem stolarki otworowej z PVC w Europie. W 2013 roku firma rozpoczęła największą w swojej historii inwestycję związaną z budową Europejskiego Centrum Stolarki. Pierwsza faza inwestycji o powierzchni ponad 27 tys. m2 pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych i zwiększenie zasięgu działania firmy, która już teraz oferuje swoje okna na całym świecie – od Europy, przez USA, Meksyk, Australię czy Bliski Wschód.

Źródło: Wielton

drutex_wielton_przyczepa_2 drutex_wielton_przyczepa_1