Do 22 lipca nie będzie kontroli francuskiej płacy minimalnej (?) – KOLEJNA AKTUALIZACJA

flaga_francji

14.07: Niestety, od przewoźników dochodzą sygnały, że Francuzi normalnie prowadzą kontrole związane z płacą minimalną. Biorąc pod uwagę te informacje, dla własnego bezpieczeństwa lepiej wyposażać kierowców we wszystkie wymagane dokumenty.

Za wiadomość bardzo dziękuję tutaj portalowi Transplace.eu.


13.07: Poniższa informacja została potwierdzona także przez międzynarodową organizację IRU, cieszącą się w Europie bardzo dużą renomą.


Poniżej: oryginalny tekst z 11 lipca

Holenderska organizacja TLN, powołująca się niestety na nieoficjalne źródła, podała bardzo ciekawą wiadomość dotyczącą transportu do Francji. Zgodnie z nią, francuska płaca minimalna dla zagranicznych kierowców, znana powszechnie jako „Loi Marcon”, nie będzie egzekwowana aż do 22 lipca, w ramach okresu przejściowego. Ma być to odpowiedź francuskiego ministerstwa pracy na międzynarodowe niezadowolenie, wyrażane nie tylko w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także na Zachodzie. Trzeba tutaj bowiem zaznaczyć, że teoretycznie od 1 lipca kierowcy muszą mieć we Francji specjalne formularze, zaś wzór tych formularzy został powszechnie udostępniony po południu… 29 czerwca.

TLN podkreśla, że pracuje nad zdobyciem potwierdzenia dla powyższej informacji. Kiedy tylko takie potwierdzenie się znajdzie, zostanie to oczywiście podane do wiadomości.

Pozostając w temacie:

Pierwsza kontrola francuskiej płacy minimalnej zakończyła się wyrozumiałością ze strony policjantów