DHL będzie przerabiał Fordy Transity na napęd wodorowy – auta będą miały 3,45 tony masy własnej

DHL Deutsche Post to kolejna firma, która dostrzegła potencjał w napędzie wodorowym. Do tego stopnia, że firma zamierza we własnym zakresie przebudowywać Fordy Transity, instalując w nich wodorowy napęd o zasięgu 500 kilometrów.

Za przeróbkę odpowiadają inżynierowie z firmy StreetScooter. Przedsiębiorstwo to należy do grupy DHL Deutsche Post, będąc jej wewnętrznym producentem samochodów elektrycznych. Dotychczas były to jednak tylko pojazdy akumulatorowe, natomiast teraz dołączą do nich wersje generujące prąd z wodoru.

Pierwszy wodorowy Ford został już zaprezentowany, a kolejne sto zacznie dołączać do floty od przyszłego roku. Wiadomo, że będą to pojazdy homologowane na 4,25 tony, a jednocześnie będzie można nimi kierować z prawem jazdy kategorii B. Wynika to z niemieckich przepisów, które podwyższyły DMC samochodów z silnikami elektrycznymi.

Trzeba jednak pamiętać, że wodorowa instalacja jest wyjątkowo ciężka. Dlatego z tych 4,25 tony zaledwie 800 kilogramów będzie stanowiła ładowność. Zaletą będzie za to stosunkowo duży zasięg, wynoszący wspomniane 500 kilometrów. To dwa i pół razy więcej niż w wersji zasilanej samymi akumulatorami.