Demotrans przygarnął 250-tego Actrosa, czyli transportowo-żużlowe święto w Ostrowie Wielkopolskim

demontras_250_actros_zuzel_03

Maj rozpoczął się w Ostrowie Wielkopolskim od wielkich emocji, mianowicie od zwycięstwa naszego kraju w polsko-australijskim zmaganiu żużlowym. Co ciekawe, żużlowcy obu krajów wjechali na tor w konwoju składającym się z Mercedesów Actrosów oraz potężnego G63 AMG 6×6.

Na tym jednak nie koniec udziału Mercedesa w całej imprezie, który był nota bene jej sponsorem. Firma spod znaku gwiazdy dokonała też przy okazji meczu przekazania jubileuszowych pojazdów – 248., 249, oraz 250. samochodu ciężarowego marki Mercedes we flocie Demotrans. Przedstawiciele Mercedes-Benz Polska oraz Auto Partner J.A. Garcarek  wręczyli kluczyki do tych maszyn w asyście mistrzów świata na żużlu – Tomasza Golloba (Mistrz Świata 2010) i Australijczyka Chrisa Holdera (Mistrz Świata 2012).

demontras_250_actros_zuzel_04 demontras_250_actros_zuzel_01 demontras_250_actros_zuzel_02

Firma Demotrans z Oleśnicy to wieloletni klient kaliskiego dealera Mercedes-Benz firmy Auto Partner J. i A. Garcarek. Actrosy od dawna jeżdżą we flocie tego przewoźnika, zaś teraz przyszedł czas na jej stopniowe odświeżenie. Nowe Actrosy firma Demotrans zakupiła dzięki finansowaniu Mercedes-Benz Leasing i są one wyposażone w kabiny StreamSpace z płaską podłogą i dwiema leżankami.

Wybór wydarzenia sportowego jako oprawy do wydania pojazdów firmie Demotrans nie był przypadkowy – na trybunach zawodników dopingowało ok. 10 tysięcy kibiców, w tym wielu przedsiębiorców z branż transportowej i budowlanej, dla których żużel jest jednym z ulubionych sportów.