Darmowe Renault T480 High dla przewoźnika ze Słowacji – to on wygrał Optifuel Challenge

Słowak Frantisek Oravec, będący właścicielem niewielkiej firmy transportowej, dołączył do swojej floty darmowe Renault Trucks T480 High Sleeper. Bogato skonfigurowana ciężarówka jest nagrodą, którą pan Oravec wygrał w międzynarodowym finale konkursu Optifuel Challenge 2019.

Konkurs Renault Trucks jest o tyle specyficzny, że główna nagroda – w postaci oddawanej na własność ciężarówki – przysługuje w nim pracodawcy zawodnika. Dla samego zawodnika przewidziano zaś 6 tys. euro nagrody pieniężnej. Nic więc dziwnego, że Optifuel Challenge przyciąga szczególnie wielu kierowców-właścicieli, mogących otrzymać obie nagrody na raz.

Takim kierowcą-właścicielem jest właśnie Frantisek Oravec. Z międzynarodowego finału w Lyonie przywiózł on zarówno nową ciężarówkę, jak i wspomnianą nagrodę pieniężną. Wszystko dzięki temu, że w czasie finału pokonał on zawodników z 24 innych krajów. W tym celu musiał przejechać konkursową, 40-minutową trasę w najbardziej ekonomiczny sposób.

Tuż za Słowakiem, na drugim miejscu, uplasował się Polak. To Piotr Krahel z Concept Cargo Logistics, również będący właścicielem swojej własnej firmy. Do kraju wrócił on z nagrodą pieniężną w wysokości 3 tys. euro. Kolejne 1,5 tys. euro wygrał zaś Francuz Pascal Bosser, reprezentujący firmę Transports Rollin. Uplasował się on na trzecim miejscu.