Czołowe zderzenie dwóch ciężarówek – poranna tragedia na drodze krajowej nr 27

Jeden kierowca ciężarówki poniósł śmierć na miejscu, drugi w ciężkim stanie trafił do szpitala – oto bilans tragicznego wypadku, który wydarzył się dzisiaj rano na drodze krajowej nr 27.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 7.30, na odcinku między Nowogrodem Bobrzańskim a Zieloną Górą. Według ustaleń lokalnej policji, Scania serii P z przyczepą zjechała tam na przeciwległy pas ruchu, tuż pod nadjeżdżającego z naprzeciwka MAN-a TGA. Samochody zderzyły się w sposób czołowy, po czym Scania przewróciła się na bok i wypadła z drogi, a MAN obrócił się dookoła własnej osi.

44-latek prowadzący Scanię poniósł niestety śmierć na miejscu. 30-letni kierowca MAN-a przeżył i został wydobyty z wraku przy użyciu hydraulicznych narzędzi. Stan tego mężczyzny jest jednak ciężki i jak donosi lokalny portal „Newslubuski.pl”, przebywa on obecnie na oddziale intensywnej terapii.

Dokładne przyczyny zdarzenia pozostają nieznane. Prokuratura wszczęła oczywiście dochodzenie, a na miejsce wezwano także Inspekcję Transportu Drogowego. Funkcjonariusze dokonali standardowej, powypadkowej kontroli tachografów, a zabezpieczone przy tym dane zostały przekazane policji.

Nagranie opublikowane przez „Newslubuski.pl”:

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.