Cyklon nad Morzem Bałtyckim – promy nie wypłyną aż do wtorkowego popołudnia

Tekst został zaktualizowany, anulowano kolejne połączenia.

To będzie wyjątkowo trudny początek tygodnia dla kierowców lżejszych pojazdów, a także dla przewoźników kursujących do Skandynawii. Przez Polskę przechodzi bowiem cyklon o nazwie Zachariasz, zmierzający w kierunku Morza Bałtyckiego.

Od rana bardzo silny wiatr odnotowuje się w północnej Polsce, natomiast w godzinach popołudniowych trudne warunki przeniosą się właśnie nad Bałtyk. Zwłaszcza w okolicach Pomorza Zachodniego podmuchy mogą przekraczać prędkość 90 km/h i stąd też informacje o odwoływaniu połączeń promowych.

W przypadku linii Gdynia – Karlskrona, obsługiwanej przez Stena Line, anulowaniu uległy połączenia aż do godziny 12.00 we wtorek włącznie. W przypadku linii Świnoujście – Ystad, obsługiwanej przez Polferries, anulowaniu uległy połączenia aż do godziny 22.30 we wtorek włącznie. Wszystko wskazuje więc na to, że pierwsze ciężarówki wypłyną z polskich portów dopiero we wtorkowe popołudnie lub wieczór.

Bieżące aktualizacje tego tematu możecie śledzić na przykład na stronie Promy24.com. Tutaj podaje się je dla połączeń Stena Line, natomiast tutaj dla połączeń Polferries.