Ciężarówki dostaną hybrydowe agregaty – Thermo King rozszerzył swoją ofertę

Po spalinowo-elektrycznych samochodach, czas na spalinowo-elektryczne zabudowy. Firma Thermo King rozszerza swoją ofertę hybrydowych agregatów, oferujące je już nie tylko do naczep, ale także do chłodniczych zabudów.

Hybrydowe agregaty dostępne są w wersjach jedno- oraz wielotemperaturowych. Można też wybierać między montażem na przedniej ścianie pojazdu lub podwieszeniem pod podłogą. Niezależnie zaś od wersji, połączenie dwóch typów napędu ma gwarantować niższą emisję spalin, niższe zużycie paliwa oraz niższy poziom hałasu.

System Thermo King Hybrid wykorzystuje alternator typu Frigoblock oraz technologię napędu przy użyciu falownika. Napęd elektryczny oraz spalinowy może przełączać się automatycznie, w zależności od chwilowych potrzeb układu. Ewentualnie można to wymusić ręcznie, na przykład w czasie nocnego przejazdu przez dzielnicę mieszkalną.

Pierwszy duży klient na nowe agregaty już się znalazł. Jest brytyjska firma Greggs, które realizuje dostawy produktów piekarniczych do ponad 2 tys. sklepów na terenie całego kraju. Hybrydowe chłodnie trafiły do użytku na trzech ciężarówkach i będą wykonywały pracę w centrum Londynu.