rekrutuj 40ton665
Opublikowane 19 Wrzesień, 2017

Zakaz wjazdu dla spalinowych ciężarówek i dostawczaków – Utrecht wybił się na polu ekologii

elektryczne_ciezarowki_man_1

Słysząc o zakazach wjazdu dla samochodów spalinowych oraz o próbach popularyzowania elektrycznej motoryzacji, większość osób automatycznie myśli o autach osobowych. Elektryczne ciężarówki nadal są bowiem bardzo trudno osiągalne, mając przy tym ograniczone możliwości wykorzystania. A jednak, pewne europejskie miasto, i to wcale nie żadne wielka metropolia, właśnie zapowiedziało zakaz ruchu właśnie dla spalinowych ciężarówek oraz aut dostawczych.

Miastem tym jest holenderski Utrecht, liczący około 300 tys. mieszkańców. Począwszy od 2025 roku, wszystkie zadania transportowej w centrum tego miasta wykonają ciężarówki elektryczne, podczas gdy wjazd diesli, samochodów benzynowych, czy też pojazdów na gaz będzie zakazany. To samo będzie dotyczyło aut dostawczych.

Co więcej, pierwsze zmiany w tym temacie pojawią się już w przyszłym roku. Utrecht doszedł bowiem do wniosku, że wymiana floty na elektryczną powinna być jak najszybsza. Dlatego też już od 2018 roku dostawy przy pomocy samochodów spalinowych będą mogły być wykonywane w bardzo niewielkim okienku czasowym. W przypadku samochodów elektrycznych okienko to będzie zaś znacznie większe.

Zdjęcie pochodzi z poniższego tekstu:

MAN eTGM oraz eTGS ma mieć aż 3500 Nm i do 200 km zasięgu – zapowiedź elektrycznych ciężarówek

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Mmarc1n napisał(a):

    I już w 2018 mieszkańcy Utrecht zaczną masowo jeździć swoimi spalinowym pojazdami do sąsiednich wiosek i miast na zakupy. Gdyż w Utrecht na pulkach będzie dostępne tylko powietrze. A w “wąskich okienka dostaw ” korki będą wystawac poza granice miasta.

  2. Maciek napisał(a):

    Boże co Oni mają za pomysły oderwane od rzeczywistości!!!!! Bo pojazdy elektryczne są ekologiczne hahahahaha!!!!!!!!!!!! utylizacja baterii itp. !!!! Tragedia jak ta Europa zachodnia jest oderwana od rzeczywistości!!!!!

Odpowiedz