Był nietrzeźwy, jechał w czasie wakacyjnych zakazów ruchu i wiózł ubrania z włączonym agregatem

W tym transporcie wszystko było nie tak, jak trzeba. Chłodnia z włączonym agregatem przewoziła ubrania, chcąc w ten sposób uniknąć wakacyjnych zakazów ruchu. W kabinie siedziała zaś podwójna obsada, w której tylko jeden kierowca był trzeźwy. Niestety, 0,7 promila alkoholu stwierdzono akurat u tego, który siedział za kierownicą.

Komunikat WITD Łódź:

W trakcie zorganizowanych kontroli na punkcie poboru opłat Sosnowiec na autostradzie A2  inspektorzy WITD  z Łodzi zatrzymali zespół pojazdów tj. ciągnik wraz z chłodnią. Zdziwienie na twarzach Inspektorów wywołało ujawnienie ubrań w chłodni, które były przewożone w temperaturze +4. Nie był to więc ładunek łatwo psujący się, dlatego też powinien zastosować się do obowiązującego zakazu.

Kolejnym problemem było wyczucie woni alkoholu od kierowcy. Pojazd był kierowany przez nietrzeźwą osobę, mimo, że obok na miejscu siedział jego trzeźwy kolega z załogi. Inspektor poddał kierowcę badaniu urządzeniem Alcoblow, w którym to zapaliła się czerwona kontrolka, wskazująca na to, iż kierowca znajdował się pod wpływałem alkoholu. Po 10 minutach sytuacja się powtórzyła.

Inspektorzy na miejsce kontroli wezwali patrol policji z KPP w Zgierzu, która również przeprowadził badania  kierowcy za pomocą urządzenia  Alcosensor. Badanie wykazało stężenie  0,36 mg/l  alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja zatrzymała kierowcę i przewiozła do aresztu.

Pojazd zabezpieczył drugi kierowca, który był trzeźwy.  Kierowcy poza mandatem za przejazd w trakcie zakazu otrzymali  również mandaty za skrócenie odpoczynku, które zostały ujawnione podczas kontroli.