Ku przestrodze: zobacz co zostało z MAN-a TGX, który uczestniczył w najechaniu na tył w Austrii

Austriacka autostrada A1 była w poniedziałek miejscem dwóch przerażających zdarzeń. Co zostało z jednej z uczestniczących w nich ciężarówek, możecie zobaczyć na powyższych zdjęciach. Zostały one opublikowane przez strażaków-ochotników ze Stadt Haag, odpowiedzialnych za wydobycie kierowcy z wraku MAN-a TGX.

Pierwszy wypadek miał miejsce w okolicach St. Valentin. Iveco Stralis najechało tam na tył DAF-a XF105, stojącego na pasie awaryjnym. Kierujący Stralisem został przy tym poważnie poszkodowany i ranny trafił do szpitala.

Po wypadku rozbite Iveco blokowało wszystkie pasy ruchu w kierunku Wiednia. Autostrada A1 zamieniła się więc w jeden wielki korek, a w nim doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem było to najechanie na tył z udziałem MAN-a TGX.

Ciężarówka ta nie tylko najechała na poprzedzający zestaw, ale też staranowała kilka samochodów osobowych. Ponadto jej kierowca został ciężko poszkodowany, co doskonale uświadamia wspomniane na wstępie zdjęcie.

Łącznie, w obu zdarzeniach, rannych zostało aż dwanaście osób. Pierwszy wypadek miał miejsce jeszcze przed południem, a ruch na A1 został przywrócony dopiero około godziny 20.

Zdjęcia z pierwszego zdarzenia: