Brytyjska policja urządziła polowanie na kierowców ciężarówek i busów, którzy nudzą się w czasie jazdy

policyjna_scania_wielka_brytania_r480

Powyższy ciągnik siodłowy śmiało można określić prawdziwym postrachem kierowców jeżdżących do Wielkiej Brytanii. Jest to jeden z ciężarowych radiowozów brytyjskiej policji, które jeżdżą po autostradach i wyłapują kierowców zawodowych zajmujących się w czasie jazdy nie tym, czym powinni.

I właśnie przy pomocy takiego ciągnika siodłowego policja z okolic Manchesteru przeprowadziła 1 maja działania o nazwie „Operation Tramline”, które miały na celu złapanie na gorącym uczynku możliwie dużej ilości znudzonych kierowców. Plan ten ewidentnie wypalił, bo zaledwie jednodniowa operacja doprowadziła do zatrzymania 71 osób, spośród których 16 jechało ciężarówkami, zaś kolejne 14 autami dostawczymi. Cześć z nich korzystała z telefonów, kierowca niebieskiego Renault czytał nawet w czasie jazdy książkę (film poniżej), a do tego wiele osób jechało po prostu agresywnie wobec innych użytkowników ruchu.

Nie obyło się przy tym wszystkim oczywiście bez mandatów. Zawsze może być jednak gorzej – niedawno w hrabstwie Kent zatrzymano kierowcę ciężarówki, który trzymał na kierownicy odtwarzacz filmów DVD i teraz odpowie za to przed brytyjskim sądem.