transfactor3665
Opublikowane 7 Sierpień, 2017

Nie będzie ograniczników prędkości w amerykańskich ciężarówkach – nowe władze wstrzymały ten projekt

40ton_zdjecia_usa_13

Amerykańskie ciężarówki nie dostaną ograniczników prędkości – taką decyzję podjęła administracja Donalda Trumpa, zarzucając projekt rozpoczęty przez poprzednią władzę.

Jeszcze za czasów Baracka Obamy, jesienią 2016 roku, Departament Transportu zaczął pracować nad wprowadzeniem ograniczników, powszechnie stosowanych w Europie. Obecny Departament Transportu usunął jednak to zagadnienie ze swojej agendy, przesuwając je na bliżej nieokreślony termin, poza obecny zakres zainteresowania. Tym samym w najbliższym czasie nie będą więc prowadzone żadne prace nad wprowadzeniem ograniczników. Co więcej, za czasów Donalda Trumpa raczej nie powinno się to zmienić, z uwagi na duże poparcie dla obecnego prezydenta w branży transportowej.

No to przynajmniej gdzieś kierowcy nie będą jeździli jak na smyczy…

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Maciek napisał(a):

    I to się ceni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Stefan napisał(a):

    W takim kołchozie jak J.B. Hunt jak jeździli 62 miłe na godzinę to przez 30 lat nic się w tej materii nie zmieniło dalej jeżdżą i tłumacza to względami bezpieczeństwa ( okupowanie prawego pasa i wyprzedzanieb20-30 minutowe ) to są względy bezpieczeństwa ?? Ale to są amerykańskie kołchozy który jeden kupi scieme a drugi nie ? Chce tu nadmienić ze prędkość zezwolono przez amerykański . DOT. Dla kampanijnych trucks to jest 67 mil na godzine

Odpowiedz