OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 24 Kwiecień, 2019

W Austrii ruszyły ilościowe zakazy ruchu dla ciężarówek – dzisiaj miało być bardzo spokojnie

W Austrii rozpoczęła się dzisiaj cała seria ilościowych zakazów ruchu. Oprócz dnia dzisiejszego, ograniczeń można spodziewać się także w najbliższy piątek, poniedziałek oraz czwartek. Będą to odpowiednio 26 i 29 kwietnia, a także 2 maja.

Zakazy, o których mowa, to tak zwane “Blockabfertigungen”. Ruch samochodów ciężarowych jest wówczas ograniczony do maksymalnie 300 egzemplarzy na godzinę. Wszystko po to, by utrzymać większą płynność ruchu oraz skłonić przewoźników do wstawiania naczep na pociągi.

W dniu dzisiejszym “Blockabfertigungen” miały odbyć się bez większych problemów. Jak twierdzi policja, ruch był na tyle niewielki, że kierowcy ciężarówek stali tylko w bardzo krótkich kolejkach. Niemniej przewiduje się, że nadchodzące dni będą pod tym względem znacznie trudniejsze.

Poza zakazami wymienionymi na wstępie, dodatkowych ograniczeń można spodziewać się pod koniec maja oraz w aż ośmiu dniach czerwca. Pełen harmonogram możecie zobaczyć poniżej: Ograniczenia ruchu ciężarówek przez Brennero, w 2019 roku – w pierwszej połowie roku będzie ich 17.