Aplikacja „Wiadukty i Tunele PL” na telefony z Androidem – można już ją pobierać

Zgodnie z zapowiedziami sprzed tygodnia, projekt „Wiadukt i Tunele” zadebiutował w nowej formie. Jest to aplikacja na urządzenia z systemem Android, która właśnie przeszła przez proces oficjalnej weryfikacji i od soboty jest już dostępna do darmowego pobrania za pośrednictwem platformy Google Play.

Nowa aplikacja jest rozwinięciem mapy, którą dotychczas mogliście znaleźć pod adresem wiaduktyitunele.pl. Kacper Janicki, na co dzień będący kierowcą ciężarówki, nanosi tam rzeczywistą wysokość wiaduktów, by ograniczyć problemy wynikające z nieprecyzyjnego oznakowania na polskich drogach. Wszystko to bazuje na zgłoszeniach od innych kierowców, przesyłanych przez formularz zgłoszeniowy lub, w przypadku dostrzeżenia nieprawidłowości, przez formularz poprawkowy. Następnie dane są w miarę możliwości weryfikowane, po czym trafiają na mapę, stopniowo obejmując najbardziej problematyczne odcinki w kraju. 

Przykładowy widok na aplikację:

Przykładowy punkt z mapy:

Wspomniane formularze:


Podkreślam, że omawiana mapa służy jedynie za nieoficjalną pomoc. Podawane tam informacje należy traktować z ostrożnością, podobnie jak przy pytaniu o wiadukt na przykład za pośrednictwem CB radia. Należy również pamiętać, że wszystko rozwija się na zasadzie  społeczności więc wszelka pomoc dla autora, za pośrednictwem obu formularzy, będzie na pewno mile widziana. Od strony prawnej trzeba zaś zaznaczyć, że znaki wysokościowe umieszczane na wiaduktach są znakami zakazu. Wjeżdżanie pod wiadukt ciężarówką wyższą niż dopuszczalna zawsze odbywa się więc na własne ryzyko kierowcy, pod groźbą mandatu.