Aplikacja Michelin MyTechXpert: wskazówki, dane techniczne i nowe, szybkie raporty

Publikacja na zamówienie

Oficjalne katalogi techniczne, przez dziesiątki lat stanowiące nieocenioną pomoc dla dealerów i serwisantów ogumienia, rok temu zamieniły się w podręczną aplikację. Program ten otrzymał nazwę Michelin MyTechXpert, będąc dostępnym na urządzenia z systemem Android lub iOS. Teraz aplikacja debiutuje zaś w nowej, ulepszonej wersji, która może być jeszcze większą pomocą przy codziennym zarządzaniu flotą.

Michelin MyTechXpert stanowi przegląd ponad 200 typów opon dla pojazdów użytkowych, wraz ze spisem ich rozmiarów, parametrów i unijnych etykiet. Umożliwia to dobranie ogumienia do pojazdu i jego potencjalnej pracy, będąc pomocą tak samo dla serwisantów, jak i po prostu dla przewoźników. Tym bardziej, że program zawiera sprawdzone informacje na wiele istotnych tematów, jak optymalne właściwości ciśnienia, wizualne wskaźniki uszkodzeń, czy możliwości pogłębiania. Pojawiają się tez rady odnośnie wydłużenia życia opony, a wszystko opatrzone jest wykresami i poglądowymi zdjęciami.

Jeśli natomiast chodzi o ulepszoną wersję, to została ona wzbogacona o nową funkcjonalność, noszącą nazwę „Szybka Inspekcja Floty”. Rozwiązanie to służy do łatwego śledzenia i raportowania stanu opon w poszczególnych ciężarówkach, uwzględniając przy tym dokładne daty oraz godziny, a także dodając uwagi i fotografie. Do każdego raportu można powrócić lub też go zmodyfikować, a na podstawie zebranych w ten sposób informacji można też tworzyć foldery i raporty, na przykład w zakresie udziału bieżnikowanych egzemplarzy we flocie.

Aplikacja Michelin MyTechXpert obejmuje ogumienie dla pojazdów użytkowych wszelkiego typu – od 9-calowych opon dla niskopodwoziowych przyczep, przez najpopularniejsze modele 22,5 cala, po typowo specjalistyczne ogumienie dla wozideł technologicznych. Posiadacze urządzeń z systemem Android pobiorą aplikację tutaj, wersja na urządzenia marki Apple jest dostępna tutaj, a w obu przypadkach program jest darmowy. Program stale jest też rozwijany, więc wkrótce można spodziewać się kolejnych aktualizacji, z nowymi funkcjonalnościami z zakresu informacji technicznych o oponach Michelin oraz zarządzania nimi we flocie.

Przykładowe Ekrany aplikacji, przedstawiające tworzenie raportów: