OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 14 Sierpień, 2018

Do 2023 roku na nowo powstanie autostrada A18 – od Olszyny do A4 pojedziemy nową nawierzchnią

W końcu będzie można wracać do Polski przez Olszynę, nie martwiąc się przy tym o zniszczenie ładunku lub pojazdu. Rząd zapowiedział gruntowny remont drogi nr 18, chcąc dostosować ją do parametrów autostrady.

Wszystko ma wydarzyć się bardzo szybko. Jeszcze w tym roku gotowe mają być przetargi na wykonawców remontu. Następnie, w 2021 roku, pierwsze odnowione odcinki mogą trafić do użytku. Za pięć lat, w 2023 roku, cały remont ma zostać zakończony.

Po zakończeniu remontu, droga nr 18 w obu kierunkach będzie pełnoprawną autostradą. Pojawią się przy niej nowe MOP-y, zapowiada się modernizację węzłów oraz oczywiście położenie nowej nawierzchni na odcinku Olszyna – Golnice. Przygotowane zostaną także przejścia i zabezpieczenia dla zwierząt, a nawet lokalny Obwód Utrzymania Autostrady.

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. hobo napisał(a):

  Cieszą bardzo takie newsy, ale zacisniete szczęki aby zęby nie wypadły podczas przejazdu tą drogą , nie pozwalają na uśmiech. Jest więc szansa na uśmiech zadowolenia po 2023r.

 2. Pk napisał(a):

  Hitler byłby dumny

 3. Tolu8 napisał(a):

  I skąd będziesz wiedział że wiechałeś do kraju? Powroty już nigdy nie będą takie same.

 4. Tołdi napisał(a):

  To oczywiście bardzo dobra i długo wyczekiwana informacja. Natomiast jeśli “dobra zmiana” zabierze się za tę inwestycję tak samo, jak zabrała się za przekop Mierzei Wiślanej, budowę CPL, czy budowę nowych promów i okrętów wojennych dla polskiej marynarki, to radzę się uzbroić w cierpliwość na kolejne kilkanaście może lat…

  • Andriej Warholja napisał(a):

   Zauważ łaskawie szanowny Panie, że najwięcej protestów przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej pochodzi ze środowisk ściśle powiązanych z PO i .N.
   To jest dokładnie tak samo jak z budową lotniska centralnego: po co nam takie, skoro jest w Berlinie? A po co nam przekop, skoro jest niedaleko u bratniego narodu ze wschodu? W zależności od potrzeb narracji Dobra Zmiana jest albo rusofobiczna albo rusofilska.

   • Uwuw napisał(a):

    Już widzę te 100mln pasażerow w Baranowie.Ale co tam,stać nas na wydatek rzędu 60mld zł za co można zbudować kilka tysiecy kilometrów potrzebnych na wczoraj dróg szybkiego ruchu.Znajomi królika z Dobrej Zmiany muszą mieć gdzieś ciepłe posadki.

 5. Woytek napisał(a):

  Hurrrrrrraaaaaaaaa!!!

 6. Dawid napisał(a):

  Toldi idź czytać konstytucję!!!

 7. andrzej napisał(a):

  Ktoś się orientuje czy oprócz tej całej infrastruktury będzie pobocze?

 8. Uwuw napisał(a):

  Przypominam że ta wladza dopiero rozstrzyga przetargi na S19 które rozpisywala jeszcze poprzednia.Minie rok zanim ogłoszą przetarg,kolejne dwa zanim podpiszą umowy.w 2021r to może dopiero będzie znany wykonawca.Inna sprawa że nie potrafią dopilnować tego co już się buduje stąd dlugotrwałe opóźnienia na licznych kontraktach a na obwodnicy Częstochowy(A1) do rozbiorki idą dwa wiadukty z powodu błędnego wykonania=kolejne opóźnienia.Szybko to oni potrafią jedynie kupić samoloty i limuzyny dla vipów.

 9. Luko napisał(a):

  Świetna informacja. W jaki sposób można było tak długo czekać z tym remontem? Świetność tej drogi minęła przynajmniej 50 lat temu. Oby jak najszybciej droga powstała.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.