transfactor3665
Opublikowane 12 Czerwiec, 2015

2000 złotych mandatu i areszt dla kierowcy jadącego na magnesie, czyli kolejny Rosjanin spotkał się z ITD

Digital Camera

Trzeba przyznać, że funkcjonariusze ITD chyba naprawdę postanowili wziąć się za wschodnich przewoźników, którzy bardzo często nie do końca legalnie poczynają sobie na naszych drogach. Oto bowiem mamy kolejny komunikat z rosyjską ciężarówką w roli głównej, w którym zastosowano nie tylko sporą karę, ale także bardzo poważne środki zapobiegawcze – ciężarówka trafiła na strzeżony parking, zaś kierowca wylądował w areszcie. Wszystko opublikowało WITD w Gdańsku, dodając tytuł “Jazda na magnesie zakończona w policyjnym areszcie”. Zapraszam do lektury:

W dniu 10 czerwca 2015r. w Knybawie na drodze krajowej nr 22 inspektorzy z Oddziału Wydziału Inspekcji w Kwidzynie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej pojazd należący do rosyjskiego przewoźnika, który przewoził artykuły żywnościowe.

Podczas kontroli pojazdu inspektorzy sprawdzili wydruki z tachografu cyfrowego i wykryli, że   dokonano zmian w zapisach tachografu cyfrowego. Oględziny skrzyni biegów potwierdziły przypuszczenia, iż kierowca fałszował zapisy przykładając magnes do impulsatora w skrzyni biegów. Kierowca prowadził pojazd z odłączonym tachografem od godz. 15:56 do chwili zatrzymania. Kierowca tłumaczył, że użycie magnesu wynikało z chęci szybszego dojazdu do miejsca rozładunku w Rosji.

Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 2.000 zł. Z uwagi, iż kierowca nie posiadał środków pieniężnych na opłacenie mandatu karnego, wezwano policję z KPP w Tczewie w celu zatrzymania mężczyzny w areszcie i sporządzeniu wniosku o postępowanie przyśpieszone w sprawach o wykroczenia.

Ponadto wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym. Kierowca nie posiadał także środków pieniężnych na wpłacenie kaucji za stwierdzone naruszenie. W związku z tym zespół pojazdów skierowano na parking administracyjny do chwili uiszczenia kaucji w wysokości przewidywanej kary pieniężnej, tj. 5 000 zł.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 14 komentarzy

 1. ali napisał(a):

  No przecież Władek zabronił import artykuły żywnościowez EU,a oni nadal wiozą.

 2. egon napisał(a):

  zrobił wykroczenie to zgoda ,ża to jest kara pienięzna , ale żeby za brak pieniędzy zamykac kogoś w areszcie to juz przesada , ciekawe czy zrobili by tak samo gdyby kierowca był niemiec , francuz czy inny hiszpan ? chodzi mi o to zeby wszystkich traktowac równo , wiele lat jezdziłem na wschód i wiem że nigdy rosyjski kierowca nie przejdzie obojętnie obok kogos w potrzebie

 3. Joanna napisał(a):

  jadącego na magensie – magnesie chyba 😉

 4. Bob napisał(a):

  A ja powiem tyle łapówkarstwo w ITD moim skromnym zdaniem sięga zenitu. Jakieś CBA powinno się zainteresować czemu w niektórych firmach mimo licznych wykroczeń nic się nie zmienia. Moim skromnym zdaniem z nimi powolutku robi się tak jak z policją. Czują się już na tyle pewnie, że zbytnio nie owijają w bawełnę.

 5. PanYogi napisał(a):

  A naszych kierowców za granicą nie zamykający brak pieniędzy? Nie ma kasy – nie ma jazdy

 6. Stasz napisał(a):

  Prawda, ruscy wodźiciele, pomagają, ale tylko sobie.

 7. sioju napisał(a):

  Z tym łapówkarstwem w ITD to chyba coś jest na rzeczy. Są firmy, które non stop są łapane bez tarczek i w firmie kontrole są, a dalej i tak się wszystko kręci.

 8. ~tylda napisał(a):

  Do tych co piszą o tym ze do wiezienia ida jak nie zpalca, nie masz czlowieku zielonego pojecia o przepisach prawa jakie sa w Polsce. Unita moze dostac kredytowany chociaz zabronione jest przez “górę” wystawianie kredytowy mandatów. Wschód musi uiscic karę na miejscu bo nie ma zadnych przepisów aby ja później ściągnąć.
  A do tych co trobia ze lapowki gonia łapówki w ITD to odsylam do przepisow ustawy o transporcie drogowym niestety lobby tak formuje ustawe o t.d. ze jak to w naszym pielnym kraju za bardzo nic nie mozesz zrobic oprócz wystawieniu kary zgodnej z taryfikatorwm
  No bo przecież kara 5 tysi na firme i 2 tysie za jazde na magnesie jest zalosnie mala

  • Bob napisał(a):

   A kto tu pisze o karach? Ja się pytam jak to jest, że na jednym aucie jeździ jeden kierowca, pracuje za 2 (auto na tarczki) i czemu po kontroli jest wszystko ok? Przecież jak wół widać, że kilometry wyparowały.

 9. R2D2 napisał(a):

  Bob za dużo się naczytałeś o łapówkach w ITD. Nie pisz głupot jak nie znasz tematu. A co do jazdy kierowcy w załodze to jak twoim zdaniem sprawdzić, że nie jechał tym autem inny kierowca? Jak myślisz że każdy inspektor nazywa się Bond i wszystko wie to jesteś w dużym błędzie.

 10. R2D2 napisał(a):

  tylda – ITD nakłada kary bo ma budżet do wykonania. Policję i Inspekcje interesują wpływy do budżetu bo z tego są rozliczani. Co im po firmach które zamkną – przecież lepiej co roku przyjść po kolejną ratę.

  • Bob napisał(a):

   O łapówkach w ITD się nie naczytałem. A dziad transy się zamyka. Budżet na mandatach to świadczy tylko o tym do jakiej patologii doszło w naszym kraju. Ludzi się ru….. jak najmocniej ażeby kasę doić. Przestępców nie ma po co ścigać skoro ukradną ci paliwo to musisz kupić, rząd nic z tego nie ma. Więc powstaje tylko jedno pytanie za kiego chu…. utrzymujemy ich ze swoich podatków skoro są to przedsiębiorstwa do zarabiania kasy.
   “Jeśli pozwolisz żeby się chu… w kraju działa to się kur… chu… w kraju dzieje”

Odpowiedz