OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 26 Sierpień, 2016

20-godzinne przekroczenia czasu jazdy, 5-godzinne pauzy dobowe i łącznie 8100 złotych kary dla kierowcy

man_kontenery_20_godzin_przekroczenia

W poniższym tekście, przygotowanym przez WITD Bydgoszcz, cyfry robią ogromne wrażenie. Kierowca niebieskiego MAN-a zdołał przekroczyć dzienny czas jazdy o ponad 20 godzin, natomiast suma kar, które miały być na niego nałożone przekroczyła 8 tys. złotych. Jak wszystko się natomiast skończyło? Odpowiedź znajdziecie w oficjalnym komunikacie:

23 sierpnia, około godziny 15, w Nowych Marzach na zjeździe z autostrady A1 funkcjonariusz KMP w Grudziądzu zatrzymał do kontroli pojazd członowy należący do przewoźnika z województwa pomorskiego, którym wykonywany był transport ładunku kontenera morskiego.

Z uwagi na stwierdzone liczne naruszenia norm dotyczących czasu pracy kierowcy funkcjonariusze Policji zawiadomili pełniących służbę na autostradzie A1 inspektorów z WITD w Bydgoszczy. Po dokładnej analizie zapisów na wykresówkach kierowcy stwierdzono wielokrotne i rażące naruszenia przepisów regulujących dopuszczalny czas prowadzenia pojazdów oraz wymagane odpoczynki. Stwierdzono m.in przekroczenie maksymalnego dziennego czasu prowadzenia pojazdu o 19 godzin i 35 minut oraz o 20 godzin i 10 minut oraz kilkukrotne skrócenie wymaganego odpoczynku dziennego o 4 do 5 godzin.

Z uwagi na stwierdzone rażące naruszenia norm czasu pracy, wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone maksymalną karą. Natomiast w stosunku do kierowcy zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sadu Rejonowego w Świeciu. Kierowca nie przyjął mandatów karnych za popełnione wykroczenia. Wysokość grzywny w postaci mandatów karnych nałożonych na kierowcę wyniosłaby 8100 złotych. Kierowca jako przyczynę popełnienia naruszeń wskazał chęć wykonania większej ilości zleceń transportowych i uzyskania z tego tytułu wyższego wynagrodzenia.

man_kontenery_20_godzin_przekroczenia_2

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 19 komentarzy

 1. Mad mike napisał(a):

  Ja bym je wyrzucił,za brak 6 tarczek dostał bym tylko 3000.

 2. PT napisał(a):

  Na zdjęciu widać Mana TGX, a one nie wychodziły ze starym tacho.

 3. Zbojnik1987 napisał(a):

  Jakim trzeba byc idiota aby na tarczkach taka kare sobie uzbierac?! Jak wiedzial ze przejeb…l to za okno i nowa. A on podal im wszystko na tacy. Wsumie nie ma sie co dziwic jak dobrych kierowcow brak , a wiekszosc to traktorzysci bez jakiegokolwiek przeszkolenia z przepisow.

  • guest napisał(a):

   Czyli według Twojego toku rozumowania byłby “dobrym kierowcą”, gdyby swoje kretyńskie zachowanie zatuszował, wyrzucając tarczki? Brawo…

   • Użytkownik* napisał(a):

    Dobry kierowca który kombinuje na tarczkach żeby zarobić więcej wywala je ze okno żeby nie było problemu , Kretyńskim zachowaniem jest łamanie przepisów i się do tego przyznawanie, przecież sam powiedział że chciał więcej zarobić,wiec teraz powodzenia w odpracowaniu 8k zł za tarczki które kolekcjonował 🙂

 4. mareczek napisał(a):

  jak na tarczki, to mowisz ze zapomniales ze soba zabrac i dostajesz 500 zl, przynajmniej tak twierdza znajomi, a niejednego cwaniaka znam co w miesiacu robi 17-20 tys km

 5. Bob napisał(a):

  To jest przykład kierowcy zawodowca.

 6. Janka napisał(a):

  Następny gamoń …

 7. kiero napisał(a):

  Te 20h to w dct odwalił w kolejce na pobranie puszki

 8. hehe napisał(a):

  “(………)Kierowca jako przyczynę popełnienia naruszeń wskazał chęć wykonania większej ilości zleceń transportowych i uzyskania z tego tytułu wyższego wynagrodzenia.”

  no to zarobił

 9. nadmorsk napisał(a):

  Ale kozak, chęć zarobienia, ciekawe czy szef zadowolony.

 10. Użytkownik* napisał(a):

  Kolejka po puszekę to oddzielna sprawa ale tu nie widzę na tych tarczach pauzy 9′
  Atrakcja jest tarcza lewy dolny róg….!

 11. 13*60 napisał(a):

  Kolejny przykład na ośmieszanie służb kontrolnych.
  Końca nie widać.

 12. Gargamel napisał(a):

  Debil nic do dodania. Miał szczęście że nie miał wypadku śmiertelnego body się wtedy wyspał.

 13. 500+ napisał(a):

  Tak się jeździ na puszkach. Tyle tylko, że każdy ma jedną wykresówkę, a ten dał wszystkie. Chory system.

 14. Asdf napisał(a):

  Ale po km patrząc to niewiele nakręcił tyle że czasu napsuł. Inna sprawa że dając się tak dymać nigdy nie będziecie mogli normalnie jeździć bo sami sobie na to pozwalać. Co do traktorzystow jestem ciekaw czy jak byś usiadł z konia do traktora to czy byś był taki kozak.

 15. Joker napisał(a):

  Brawa dla policji i Itd …. Tepic “cfaniakuw” i “kerofcuw” . A tutejsze komentarze typu “dobry kierowca wyrzuciłby tarczki za okno” zostawiam bez komentarza. Wszyscy , wszystko wiedza, tylko dlaczego tyle wypadków i chamstwa na drogach.

 16. Kuba napisał(a):

  Wiadomo kontener, zielone by go nie zatrzymały bo wiedzą ile to roboty a że policjanty wyjęły z drogi to i musieli zielone skończyć…. koledzy z Policji zatrzymać i oddać 🙁

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.