18-latek z Lublińca próbował odebrać sobie życie wyjeżdżając rowerem przed rozpędzone ciężarówki

swiatla_radiowozu

Po raz kolejny samobójca postanowił pozbawić się życia kosztem kierowców ciężarówek, najzwyczajniej na świecie, zgodnie z przepisami poruszających się drogą. Tym razem egzekucja miała dokonać się przez wyjechanie tuż przed rozpędzony zestaw na rowerze, co oczywiście mogło prowadzić tak samo do śmierci samobójcy, jak i do różnego rodzaju niebezpiecznych manewrów, mogących prowadzić do jeszcze większej tragedii. Na szczęście jednak kierowcy, na których trafił ten 18-latek, wykazali się zimną krwią, ratując i siebie, i nastolatka. O wszystkim opowiada zaś komunikat Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu:

Dzięki reakcji kierowców ciężarówek i szybkiej interwencji policjantów, żyje 18-letni mieszkaniec miasta. Młody człowiek próbował odebrać sobie życie wjeżdżając rowerem pod samochody ciężarowe.

Tuż przed północą, dyżurny lublinieckiej komendy przyjął zgłoszenie o stwarzającym zagrożenie rowerzyście, który na drodze krajowej w rejonie Pustej Kuźnicy porusza się środkiem jezdni bez oświetlenia. Skierowani na miejsce policjanci, na odcinku pomiędzy Pustą Kuźnicą a Kokotkiem zastali dwóch kierowców ciężarówek oraz rowerzystę. W rozmowie z mężczyznami mundurowi ustalili, że kierujący rowerem wjeżdżał wprost pod nadjeżdżające samochody. Kierowcy tirów w ostatnim momencie zdołali zatrzymać pojazdy i o zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomili policjantów. Mundurowi ustalili tożsamość cyklisty, którym okazał się 18-letni mieszkaniec. Próbę odebrania sobie życia, młody człowiek tłumaczył trudną sytuacją życiową w jakiej się znalazł. Stróże prawa zbadali stan trzeźwości cyklisty. Wynik badania wykazał jego  organizmie prawie 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze przekazali 18-latka przybyłym na miejsce ratownikom medycznym, którzy zabrali niedoszłego samobójcę do szpitala.

Pozwolę sobie tutaj przypomnieć tekst sprzed kilkunastu miesięcy, opowiadający o niestety udanej próbie samobójczej, a także o tragicznych następstwa, które spotkały kierowcę ciężarówki. Zapraszam: Motocyklista-samobójca wjechał w ciężarówkę, wpędzając jej kierowcę i właściciela w wieloletnie długi