transfactor3665
Opublikowane 10 sty, 2018

WITD Łódź ściągnęło z drogi dwie litewskie „lohry” – oba zestawy miały około 20 metrów długości

zbyt_dlugie_lohry_z_litwy

Łódzkie ITD zainteresowało się wczoraj dwoma litewskimi autotransporterami. Oba pojazdy znacząco przekraczały dopuszczalną długość i zabroniono im dalszego ruchu.

Oto komunikat wydany przez WITD Łódź:

9 stycznia 2018 r. inspektorzy z WITD w Łodzi z Oddziału w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali do kontroli dwa pojazdy ciężarowe z przyczepami. Przewoziły one samochody osobowe z Litwy do Włoch.

Już wstępna obserwacja pojazdów pozwoliła inspektorom podejrzewać, że przekraczają dopuszczalne normy w zakresie długości. W celu potwierdzenia przypuszczeń, kontrolujący skierowali zespoły pojazdów do punktu przeznaczonego do mierzenia oraz ważenia. Po dokonaniu pomiarów stwierdzono, że oba pojazdy przekraczają normy w zakresie długości. Jeden z pojazdów miał długość 19,54m, natomiast drugi 20,18m.

W stosunku do przedsiębiorców wykonujących przewozy, wszczęte zostały postępowania administracyjne na łączną kwotę 10 tysięcy złotych. Ponadto oba pojazdy skierowano na parking strzeżony do czasu znormalizowania ich w zakresie długości.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 15 komentarzy

 1. Misio pisze:

  Brawo itd odkryliscie Amerykę, żadna lorha nie mieści się w normalnych gabarytach.

 2. carrera369 pisze:

  Wiozły samochody z Litwy do Włoch ? Nie na odwrót ?

 3. Pem pisze:

  „Ponadto oba pojazdy skierowano na parking strzeżony do czasu znormalizowania ich w zakresie długości.” Tzn. Przytną je na wymiar na tym parkingu czy co? 😉

  • Łukasz pisze:

   Taki zestaw ma regulowany dyszel w przyczepie, wysuwane podesty i dlatego nie beda musieli nic ciac :) wystarczy rozladowac jedno albo dwa auta, lub zmienic ich kolejnosc, poprawic podesty lub dyszel i zestaw bedzie sie miescil w normie :)

 4. JAnek pisze:

  Inspektorki zdziwili 😀 Niech jadą na szkolenie do Mikulova, tam ich austryjaki szybko nauczą 😀 no ale z kwotą przesadzili. I to grubo. U kasztana wypłaciłem za długość max 440euro na brenerce. A standardowo dają za to +- 150euro. No i ten co ma 19,54m to nie taka tragedia – zestaw 18,75m + metr wystającego ładunku może być 😉 Szerokości dla wszystkich :)

 5. Dawid pisze:

  A tak naprawdę, to co komu przeszkadza długość zestawów? KOMUNA ŻYJE I MA SIĘ BARDZO DOBRZE!!!

 6. Misza pisze:

  A mnie dzisiaj nie podjela niemiecka policja, bo rozstawy w naczepie między osiami mam 130 cm, a w zezwoleniu było że 136 cm. Czyli o 6 cm za mało. Dodam że nacisków i tak nie przekroczylem. Kto ma mundur ten ma władzę i nic nie zrobisz. Nawet nie zmymyslasz głośno, bo znajdzie takie rzeczy ze nie ruszysz z miejsca nawet nowym,fabrycznym zestawem. U mnie obyło się bez mandatu, bo stałem na firmie. A co do lohr. Wyrobia zezwolenie na długość i wyskosc, zapna koguty i będą stawać na schwerpasach w niemczech. A my z gabarytami w rajkach jak się parkingi o 7-8 rano pozwalniaja.

 7. Zajac pisze:

  U Niemca lohra może mieć 18,75 + 1,5 tyle co można rozciągnąć, tylko u nas mają taki problem, od dziesiątek lat jeżdżą takie zestawy, a prawo jak zwykle niedostosowane. Najwięcej dostaliśmy 100€ na 20,9 i 4,14 na raz.

 8. Kier pisze:

  Najlepsze jest to ze za jazdę na magnesie imbecyl jeden z drugim dostaje po 2000zl a w tym przypadku takie kary sypia. Kto stwarza wieksze zagrożenie na drodze? Masakra jakas.

 9. W Niemczech to DEKRA dopuszcza pojazdy ponadnormatywne

 10. Adam pisze:

  To jakaś bzdura. Sam jeżdżę na lohre i maksymalna długość zaladowanego autotransportera w Polsce to 20.75. Może nie mieli gabarytki

 11. Lolo pisze:

  Przeciez jest 1.5m tolerancji normalna dlugosc jak na lore ciekawe co by na 7 caddasow powiedzieli

 12. pooti pisze:

  Kolega Adam ma rację w Polsce 18,75m norma + 2m na wystający ładunek a za taki uznaje się wysuwane podesty. Ktoś ostro dostanie po dupie jak wystąpią o zwrot za holowanie i parking.

Odpowiedz