rekrutuj 40ton665
Opublikowane 7 lis, 2017

Traktor miał wyciągnąć ciężarówkę, która ugrzęzła w błocie – zamiast tego przewrócił się na kierowcę

Wyciąganie ciężarówki z błota przy pomocy traktora nie jest niczym nadzwyczajnym. Okazuje się jednak, że ta pozornie prosta operacja może być bardzo niebezpieczna.

„TVN24” poinformował o wypadku, do którego doszło w Michałowie w woj. dolnośląskim. Mężczyzna kierujący Ursusem próbował tam wyciągnąć Renault Midlum, które ugrzęzło na posesji. Zrobił to jednak zbyt gwałtownie, co w połączeniu z pochyłym terenem podniosło przód ciągnika. Ursus obrócił się kołami do góry, a jego kierowca został częściowo przygnieciony.

Mężczyzna miał sporo szczęścia w nieszczęściu. Świadkowie zdołali go bowiem wyciągnąć spod traktora, a w szpitalu lekarze stwierdzili jedynie ogólne potłuczenia, niezagrażające życiu.

Aby przejść do zdjęć, kliknijcie na poniższą miniaturkę:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Bartek pisze:

  Po zdjęciu na głównej stronie myślałem że ktoś zginął”Policja Oględziny”,a okazuje się że traktorzysta „tylko” ranny.Trochę mylące.

  • Filip (autor 40ton.net) pisze:

   Musiałem dodać jakieś zdjęcie kojarzące się z wypadkiem, a nie miałem niczego z opisywanego zdarzenia. Zaraz to zmienię, bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd.

 2. dfgd pisze:

  Bez kabiny to niebezpieczne są takie zabawy w holowanie. Tak samo lina może się zerwać i odciąć np. głowę…

 3. Gość pisze:

  W traktorze są zawsze dwa zaczepy tzw dolny i górny powyżej poziomu półosi na bank goście bez pojęcia zapieli linę do górnego i tragedia gotowa

 4. egon pisze:

  w latach 70 tych ,kiedy traktory zaczeły sie pojawiac masowo na polskiej wsi , bardzo czesto dochodziło do wypadków przygniecenia traktorzysty

Odpowiedz