baner665x124 665

Opublikowane 19 lip, 2017

TachoBus – aplikacja do wyliczania płacy minimalnej, która tworzy pełną ewidencję czasu pracy

Publikacja na zamówienie

aplikacja_tachobus

W ostatnich latach pojawiło się wiele nowych wymagań odnoszących się do firm transportowych operujących na rynku międzynarodowym. Część z tych obowiązków, a przede wszystkim płace minimalne dla kierowców, dotyczy także pojazdów o DMC do 3,5 tony. Jednocześnie, z oczywistych względów, takich jak chociażby dużo niższe stawki za zlecenia, posiadaczom mniejszych pojazdów nieco trudniej jest się dostosować do wymagań biurokratycznych. Dodatkowo pojazdy realizujące tego typu zlecenia nie są wyposażone w tachografy, które rejestrowałyby każdy ruch pojazdu. I dlatego też powstała aplikacja TachoBus.

Głównym założeniem programu jest lokalizowanie pojazdu na mapie Europy, a zamierzonym  efektem pomoc w rozliczeniu płac minimalnych oraz dodatków do podstawowego wynagrodzenia kierowcy. Co istotne, TachoBus tworzy pełną ewidencję czasu pracy, analizując pobyt w konkretnych krajach i rejestrując moment przekraczania poszczególnych granic. W oparciu o pozyskane dane, automatycznie wyliczana jest zagraniczna płaca minimalna na dany okres, a także diety i ryczałty uwzględnione w polskich prawie.

Ujmując rzecz w dużym skrócie, TachoBus pozwala znacznie łatwiej rozliczyć pracowników i wpasować się w zachodnie przepisy. W dzisiejszych realiach są to rzeczy na tyle istotne, że TachoBus może się przydać nawet firmom eksploatującym pojazdy o DMC powyżej 3,5 tony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedsiębiorstwa te zaczęły z opisywanej aplikacji korzystać i czerpać profity z uzyskanych dzięki niej usprawnień.

Wartością dodaną jest też stałe monitorowanie floty, dające wgląd do rzeczywistego położenia pojazdów, a także pozwalające określić ich bieżącą aktywność. Co natomiast najważniejsze, program TachoBus nie wymaga dedykowanych nadajników lub komputerów, działając po prostu na urządzeniach z systemem Android i zdalnie przekazując wyliczenia do internetowego Panelu Klienta.

Jak wprowadzić aplikację TachoBus do swojej firmy? W tym celu należy skontaktować się z firmą TachoBus Sp. z o.o., przy pomocy panelu dostępnego na stronie www.tachobus.pl lub też telefonicznie, pod numerem +48 577 413 000.

To może Cię zainteresować:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Michal pisze:

  Jak zmusic pracodawce by chcial co kolwiek placic a nie tylko podstawe i km? Bo chyba tu jest problem ,

 2. Matt pisze:

  Po pierwsze to gowno, zeby jeszcze dzialalo to byloby git. Niech daj boze nikt tego nie pobiera, bo caly telefon szlag trafi. Zawirusowane jak chloera

 3. Narcyz pisze:

  Zgłosić go do PIPu i ITD

 4. Artur pisze:

  Michał, żeby pracodawca płacił Ci 10E za godzinę musiałby brać frachty w cenach jak za 24t a mieć koszty jak przy busie. Może by wtedy nie dołożył.
  A może idź Michał na swoje. Wiesz skąd brać dobre frachty, znasz ten rynek,masz kolegów kierowców więc ich zatrudnisz i zaczniesz zarabiać :)

  Swoją drogą nie widzę powodu, żeby gamoniowi z kat.B bez znajomości języków i czegokolwiek płacić 10e za godzinę. Jak nie jesteś gamoniem to 5-6tys zarobisz na miejscu. Ale musisz dymać za granicą bo nie masz żadnych kwalifikacji zapewne.

 5. Martinop2 pisze:

  Michał, nie słuchaj jakiegoś artura z podwóra,
  Bo są jeszcze normalni ludzie, którzy normalnie płacą to co ci się należy.
  Tylko musisz ich znaleźć.
  A ten co nie widzi powodu żeby komuś za coś płacić,
  Nie powinien nikogo zatrudniać.
  Jeżeli zatrudnia, to znaczy, że jest normalnym cwaniakiem
  Żerujacym na czyjejś niewiedzy, czyli dziadem zasranym

Odpowiedz